Китайський забудовник Evergrande заборгував понад 300 мільярдів доларів, а 11 жовтня компанія не змогла виконати свої зобов'язання перед інвесторами за доларовими облігаціями.

Варте уваги Протистояння Пекіна та китайських мільярдерів: як цей конфлікт вплине на фінансові ринки

Центробанк Китаю прокоментував кризу Evergrande

Evergrande займає друге місце у Китаї за продажами, що викликає занепокоєння щодо наслідків ймовірного краху компанії. Ситуацію з китайським забудовником порівнюють з банкрутством американського інвестиційного банку Lehman Brothers, яке спровокувало падіння ринків та посилило фінансову кризу 2008 року. Народний банк Китаю заявив, що ризики пов'язані з забудовником є контрольованими.

Проблеми компанії Evergrande у сфері нерухомості є індивідуальним явищем. Більшість компаній, які займаються нерухомістю, стабільно працюють та мають хороші фінансові показники, ця галузь загалом є здоровою,
– заявив глава департаменту фінансових ринків Народного банку Китаю Цзоу Лан.

За даними компанії Moody’s, приблизно 25% ВВП Китаю припадає саме на сферу нерухомості та суміжні індустрії. Наприкінці серпня представники китайської влади та центробанку провели зустріч з Evergrande, закликавши компанію розв'язати проблеми з боргами. Вже через кілька днів забудовник попередив інвесторів про можливий дефолт. Пізніше з'явилася інформація про те, що компанія продає частину свого бізнесу з метою отримання фінансів.

Китайський центробанк прокоментував боргову кризу Evergrande / Фото Getty Images

Цзоу Лан додав, що китайська влада буде захищати окремих споживачів, коли мова йде про придбання їхніх будинків, та надаватиме фінансову підтримку для відновлення будівництва. Наразі у Китаї чимало об'єктів нерухомості продають достроково. Це свідчить про те, що через фінансові проблеми та незавершені проєкти Evergrande багато їхніх клієнтів залишилися без заощаджень та з іпотечними кредитами. При цьому вони не знають, коли будівництво їхніх квартир буде завершено.

Цікаво Біткойн має потенціал злетіти до 100 тисяч доларів: що це буде означати для долара США

Що відомо про боргову кризу у компанії Evergrande: