Китайські чиновники описали сигнал Пекіна, як "підготовку до ймовірного шторму". Вони також додали, що центральна влада наказала починати діяти в останній момент, щоб запобігти побічним ефектам від краху Evergrande.

Зверніть увагу Мислити на перспективу: як захистити особисті фінанси від потенційних загроз

Китай готується до шторму

Цілком можливо, що офіційний Пекін не надто прагне надавати фінансову допомогу найбільшій компанії у сфері нерухомості, яка опинилася не межі банкрутства, попри глобальні наслідки. Побоювання щодо нездатності Evergrande виплатити відсотки за своїми облігаціями з'являлися протягом останніх тижнів. Їх називають однією з причин початку масштабних розпродажів на ринках у всьому світі.

Чому корпорації Evergrande загрожує крах?

Найбільший забудовник Китаю заборгував 300 мільярдів доларів. Компанія повинна сплатити відсотки за своїми облігаціями у розмірі 84 мільйони доларів у цей четвер. На початку тижня корпорація намагалася розплачуватися з інвесторами майном, оскільки не має грошей, щоб виконати свої зобов'язання.

Bloomberg повідомляє, що Пекін закликає забудовника виконати свої фінансові зобов'язання за доларовими облігаціями, щоб уникнути короткострокового дефолту. Крім того, влада порадила компанії зосередити увагу на завершенні будівництв та виплатах для індивідуальних інвесторів.

Цікаво Репер Snoop Dogg розповів, хто стоїть за NFT-колекцією за 17 мільйонів доларів

Китай готується до шторму імені Evergrande / Фото Bloomberg

Що ще відомо про кризу в компанії Evergrande:

  • На початку цього тижня світові ринки сколихнула новина про можливий крах китайської компанії Evergrande. На фоні цього, акції компаній та фондові індекси пішли донизу. Невиконання зобов'язань компанією Evergrande може призвести до так званої кредитної кризи та сповільнити економічний розвиток Китаю, що однозначно вплине й на глобальну економіку.
  • Проблеми китайської компанії-гіганта у сфері нерухомості також стали причиною турбулентності на ринку криптовалют. Зокрема, курс біткойна знову обвалився. Крім того, знову спрацювала формула: падає біткойн – падають інші цифрові монети.
  • Через кризу в компанії Evergrandе найзаможніші люди світу втратили понад 26 мільярдів доларів. Рекордсменом став Ілон Маск. Крім засновника компанії Tesla ця ситуація негативно вплинула на капітали Джеффа Безоса, Воррена Баффета, Марка Цукерберга, Білла Гейтса та інших.