Криптовалюти привернули увагу інституційних інвесторів, великих компаній та відомих мільярдерів. Крім того, чимало центробанків вивчають питання створення власних цифрових валют.
Варте уваги Біткойн на шляху до нових максимумів: головні причини та можливості для інвесторів
Анонімний творець першої криптовалюти у світі
Навколо постаті творця першої криптовалюти – біткойна – досі ведеться багато суперечок. Відомо, що її засновником стала людина або група людей під псевдонімом Сатоши Накамото. Деякі вважають, що "батьком" біткойна насправді є австралійський бізнесмен, програміст і вчений Крейг Райт. Саме він у 2015 році стверджував, що під псевдонімом Сатоши Накамото ховаються двоє людей: він та його колега Дейв Клейман.
Згідно з іншою версією, біткойн створив фізик й інженер Доріан Накамото з Каліфорнії. Також існує гіпотеза, що перша криптовалюта з'явилася на світ завдяки програмісту та члену спільноти шифропанків Хелу Фінні. Дехто ж вважає, що Сатоши Накамото – це альянс чотирьох компаній:
- Samsung
- Toshiba
- Nakamichi
- Motorola.
Обмежена кількість цифрових монет
Творець біткойна встановив ліміт для кількості монет, доступ до яких можуть отримати майнери. Максимально, це 21 мільйон біткойнів. Для цього був створений спеціальний алгоритм, який зменшує кількість цифрових монет. За оцінками аналітичної компанії Chainalysis, сьогодні на ринку вже є 18,5 мільйона біткойнів. За розрахунками учасників крипторинку, майнери отримають останній біткойн аж у 2140 році.
Цікаві факти про криптовалюти / Фото Unsplash
Власники 20% біткойнів не мають до них доступу
Приблизно 20% біткойнів, які отримали майнери, зберігаються або на заблокованих гаманцях, або на гаманцях, власники яких втратили до них доступ. Наприклад, колишній технічний директор компанії Ripple Стефан Томас втратив пароль до криптогаманця з 7 тисячами біткойнів. Станом на сьогодні це 290 мільйонів доларів. Сьогодні цілі компанії спеціалізуються на відновленні втрачених паролів.
Тренд на екологічний майнінг криптовалют
"Видобування" віртуальних валют це дуже енергозатратний процес, який шкодить навколишньому середовищу. Науковці з Мюнхенського технічного університету з'ясували, що через майнінг цифрових монет в атмосферу щорічно потрапляє приблизно 22 мегатонни вуглекислого газу. Таким чином, виходить, що для майнінгу криптовалют необхідно більше енергії, ніж цілим країнам. На фоні цього все популярнішим стає "зелений майнінг" – видобування монет за допомогою альтернативних джерел енергії. Крім того, на ринку з'являються екологічні криптовалюти:
- SolarCoin – спрямована на розвиток сонячної енергетики;
- EverGreenCoin – власники цієї монети підтримують проєкти з захисту навколишнього середовища.
Криптовалюту визнали офіційним засобом платежу
Першою та єдиною у світі країною, яка узаконила криптовалюту як офіційний засіб платежу, став Сальвадор. Тепер біткойном можна користуватися на рівні з американським доларом. Уряд Сальвадору планує створити національний криптогаманець, в якому будуть зберігатися біткойни на 150 мільйонів доларів. Влада країни також вирішила роздати громадянам, які заведуть рахунок в офіційному криптогаманці, по 30 доларів у біткойнах.
Цікаві факти про криптовалюти / Фото Unsplash
Як перетворити криптовалюти на прибуток
Сьогодні кожен може почати заробляти на криптовалютах. Для цього не обов'язково ставати майнером або розбиратися у темі блокчейн-технологій. Достатньо просто зробити ставку на зростання чи падіння однієї з популярних криптовалют. Реалізувати це можна, наприклад, за допомогою торгової платформи Libertex від Forex Club.
До теми Криптовалюта Shibu Inu злетіла в ціні після твіту Ілона Маска
Алгоритм дій максимально простий:
- відкрити та поповнити рахунок в Libertex,
- обрати криптовалюту,
- визначитися з сумою та напрямком угоди,
- натиснути "в ріст" або "в зниження".
Платформа Libertex надає доступ до операції з широким переліком інструментів в режимі одного вікна, а також має вбудований безплатний навчальний відеокурс та демо-рахунок з 50 тисячами доларів. Вагомі переваги торгового майданчика – інструменти технічного аналізу, стрічка фінансових новин тощо. Завдяки цим особливостям Libertex стала популярною як серед інвесторів-початківців, так і у середовищі досвідчених гравців ринку. Наразі клієнтами Libertex є понад 2,9 мільйона інвесторів по всьому світу.