Збільшенню доходів не заважає навіть досить серйозне зменшення обсягів експорту нафти та нафтопродуктів. Аналогічну динаміку фіксують й у секторі видобутку.

Зверніть увагу У центробанку США розповіли про плани щодо одного з ключових індикаторів для економіки

Що відбувається з експортом російської нафти

У квітні російський нафтовий експорт проти березня впав на 6,4% в абсолютному вираженні – до 7,3 мільйона барелів на добу. Доходи зменшилися на 6,5% – до 17,2 мільярда доларів.

Зокрема, нафти експортували на 100 тисяч барелів на добу менше. За місяць цей показник склав 5 мільйонів барелів на день. Натомість експорт нафтопродуктів зменшився на 400 тисяч барелів на добу – до 2,3 мільйона барелів добу. Це на 800 тисяч барелів на добу менше, ніж фіксували рік тому.

Залишатися на відносно стабільному рівні доходам Росії від експорту нафти дозволяють досить високі ціни на сировину. Цей фактор компенсував зменшення обсягів. З іншої сторони, доходи від продажу нафтопродуктів скоротилися на 18% на тлі зниження обсягів експорту та цін.

Загалом з початку року експорт російської нафти зменшився на 800 тисяч барелів на добу або 9,9%. Водночас доходи від цієї діяльності зросли на 11%. Тобто росіяни заробили на 1,7 мільярда доларів більше.

Крім того, обсяги видобування нафти у квітні 2024 року зменшилися на 150 000 барелів на добу. За місяць цей показник склав 9,3 мільйона барелів на добу. Водночас Росія за квітень видобувала на 200 тисяч барелів на добу вище за цільовий показник, який встановили в ОПЕК+.