У Росії оприлюднили дані про енергетичні доходи до бюджету за 4 місяці 2024 року. Порівняно з минулим роком цей показник зріс на 82%. Проте Мінфін держави-агресорки додав, що вони використовували кошти з важливого фонду.

Зверніть увагу Обіцянка за 1 мільярд доларів: про що Трамп говорив з керівниками нафтових компаній

Нафтогазові доходи Росії зросли у 2024 році

Загалом за чотири місяці поточного року завдяки нафті та газу російський бюджет отримав 4,157 трильйона рублів. Настільки значне збільшення доходів пояснюють високими цінами на нафту та використанням коштів з "Фонду національного добробуту" для покриття нестачі прибутків.

Рівень з 2024 року визначають з ціни відсікання нафти в 60 доларів за барель, яку встановили країни Заходу у відповідь на повномасштабну війну проти України як "стеля цін" – на квітень його визначив російський Мінфін у 1,152 трильйона рублів.

Більше новин про ринок нафти:

  • Нагадаємо, що атаки українських дронів на російські НПЗ призвели до неочікуваного ефекту – зниження цін на світовому ринку нафти. Це пояснюють тим, що можливості Росії, пов'язані зі зберіганням сировини обмежені.
  • Очікують, що до 2030 року Канада істотно збільшить обсяги видобування нафти. Американці вважають, що США, Бразилія, Гаяна і Канада очолять зростання видобутку на 1,8 мільйона барелів на добу у 2024 році. Це виклик для ОПЕК, яка прагне контролювати ціни на ринку нафти.
  • З іншої сторони, ОПЕК веде переговори про вступ з Намібією, яка може стати четвертим найбільшим виробником нафти в Африці.