У вівторок, 22 лютого, на світових фондових ринках зафіксовано новий обвал, а вартість нафти пішла нагору на тлі нової хвилі напруги у Східній Європі. Головний фактор впливу – наказ лідера держави-агресорки Володимира Путіна російським військам увійти до тимчасово окупованого Донбасу.

Цікаво Акцент на валютному ринку: на яку опцію експерти радять звернути увагу

Реакція світових ринків на нову агресивність Росії

Індекс Hang Seng, біржовий індекс Гонконзької фондової біржі, закінчив торговий день із падінням на рівні 2,69%. Водночас один із найважливіших фондових індексів Японії – Nikkei 225 – втратив 1,71%.

Схожу ситуацію можна спостерігати й у Європі. Зокрема, загальнорегіональний індекс Euro Stoxx 50 зі зниженням на рівні 1,02%. У той самий час індекс FTSE 100, що ілюструє акції 100 найбільших компаній із ринкової капіталізації компаній на Лондонській фондовій біржі, впав на 0,39%.

Реакція світових ринків на нову агресію Росії / Фото Unsplash

Не оминули останні події й американські ринки, які готуються до різких втрат після відкриття торгів. Ф'ючерси на індекси S&P 500, Dow і Nasdaq впали на 1%, 1,94% і 3,17% відповідно станом на 4:30 ранку за східним часом. Індекс Московської біржі наразі зафіксував найбільше падіння, обвалившися більше ніж на 5% з початку торгового дня у вівторок, 22 лютого.

Водночас ф’ючерси на нафту марки Brent подорожчали відразу на 3,96% до 99,17 долара за барель. Це сталося, оскільки зміцнилися побоювання щодо стабільності експорту енергоносіїв Росії. Актуальна вартість чорного золота, згідно з Bloomberg:

  • Brent – 98,01 долара за барель;
  • WTI – 94,43 долара за барель.

До теми Новий обвал на російських ринках: які компанії стали лідерами за втратами

Останні новини щодо Донбасу та Росії:

Путін заявив про "визнання незалежності" так званих Л/ДНР: дивитися відео