З початку 2022 року українська гривня втрачає позиції щодо іноземних валют, хоча до цього був період стабілізації. Серед причин – як сезонний фактор, так і геополітична ситуація.

Варте уваги Протистояння фіатних валют та цифрових грошей: які можливості це відкриває

Водночас на міжнародних ринках долар продовжує тиснути на євро. Про фактори, які впливають на пару долар – євро, розповів експерт Міжнародної академії біржової торгівлі, яка є офіційним представником Forex Club Libertex в Україні.

Плани США та Європи

Федеральна резервна система США готова посилювати грошово-кредитну політику. До того ж все відбувається швидше, ніж у минулому циклі, щоб не допустити перегріву економіки на тлі високої інфляції та майже повної зайнятості.

Про це повідомили у протоколі грудневого засідання. Крім того, у планах американського центробанку – збільшення процентних ставок у 4 рази.

Інвестори по всьому світу вже давно чекають посилення грошово-кредитної політики американської Федеральної резервної системи. При цьому представники ФРС, за підсумками засідання у грудні, дали зрозуміти, що очікування інвесторів не є марними,
– розповів директор Київської філії Міжнародної академії біржової торгівлі Єфім Вульпі.

Водночас у Європі складається інша ситуація. Тому говорити про аналогічні кроки з боку Європейського центрального банку передчасно. Хоча ЄЦБ і підтримував економіку Європи за допомогою ліквідності, але обсяг цієї допомоги не призвів до такого ж суттєвого розгону інфляції в Європейському Союзі. На фоні цього Міжнародна академія біржової торгівлі підготувала нову інвестиційну ідею.


Тиск долара на євро: можливості для інвесторів / Фото Unsplash

У чому суть

У рамках інвестиційної ідеї "Долар продовжить тиснути на євро" експерти очікують зміцнення американської валюти проти європейської та пропонують монетизувати зниження курсу євро до долара. Для цього потрібно продати євро проти долара. Прогнози та актуальність:

  • Аналітики вважають, що це зміцнення долара США до євро триватиме орієнтовно до середини квітня 2022 року.
  • Відповідно нова інвестиційна ідея буде актуальною протягом цього проміжку часу, а її прибутковість залежить від сценарію інвестування.

До теми Гривня – одна з найбільш недооцінених валют за індексом Біг Мака: "реальний" курс долара

Єфім Вульпі акцентував: йдеться про прибутковість в іноземній валюті. Крім того, він додав, що для отримання прибутку не потрібно заморожувати власні кошти на весь термін актуальності інвестиційної ідеї. Річ у тому, що можна закрити інвестицію в той момент, коли інвестор вважатиме прибуток достатнім для себе, як до закінчення терміну актуальності цієї ідеї, так і після.

Тож поки гривня здає позиції в Україні, а долар продовжує зміцнюватись щодо євро на міжнародних ринках, інвестори мають змогу скористатися ситуацією та збільшити свої доходи у доволі короткі строки.

Тиск долара на євро – можливість для інвесторів: дивіться відео