Про те, як діяти у такій ситуації пояснили у Національному банку України. Також своїми порадами поділився адвокат Олександр Гарбар.

Зверніть увагу Як зробити перші кроки до фінансового успіху: поради та підказки

Що робити, коли банкомат не видає гроші

Перш за все радять уникати паніки. Згідно з інструкцією від Нацбанку, якщо банкомат не видає кошти, списані з картки, то потрібно звернутися до банку, який видав картку та повідомити про усі деталі операції. Зокрема, потрібно розповісти про суму, місце розташування банкомата, час проведення операції тощо.

Крім того, краще зв'язатися з банком, якому належить конкретний банкомат, особливо якщо це не банк-емітент картки. Тоді як адвокат Олександр Гарбар наголошує на потребі зателефонувати на гарячу лінію банку, який обов'язково має бути вказаний безпосередньо на банкоматі та повідомити про ситуацію та неотримання коштів.

За його порадою потрібно дотримуватися такого алгоритму дій у разі виникнення вище згаданої проблеми з банкоматом:

  • Не відходити від банкомата доки ви не отримаєте від оператора не детальних інструкцій щодо подальших дій;
  • Зберегти усі чеки, якщо банкомат їх видав або зберегти смс-повідомлення, які прийшли замість паперових чеків;
  • Зробити фото або/ та зняти відео банкомата, де буде відображено послідовність дій та повідомлень на екрані банкомата.

Більше цікавих та важливих новин про світ фінансів:

  • З 1 серпня 2023 року в Україні почали діяти нові правила для поповнення банківських карток через термінали. Відтепер для цього потрібно буде вказувати дані для верифікації особи. Проте нововведення торкнуться не всіх послуг;
  • Також цього ж дня набувають чинності нові вимоги щодо поповнення мобільного рахунку готівкою. Від сьогодні для оплати цієї послуги потрібно буде отримати пароль.