Адже у лютому цього року його компанія Tesla придбала біткойни на суму 1,5 мільярда доларів.

Зверніть увагу Конкуренти Tesla: на яких виробників електрокарів варто звернути увагу інвесторам

Як Tesla заробляє на біткойні

У квітні 2021 року біткойн досяг свого історичного максимуму – близько 65 тисяч доларів. Якби Tesla тоді продала свої біткойни, то заробила б 1,4 мільярда доларів.

Проте компанія продовжує тримати цифрову валюту і продала лиш невеличку частку у першому кварталі, заробивши 128 мільйонів доларів.

Червень та липень були несприятливими для біткойна, який впав більш ніж удвічі зі своїх максимумів. Але нещодавній ріст до понад 50 тисяч доларів повертає надію інвесторів Tesla, що її очільник зробив правильне рішення, інвестувавши в біткойн.

Чому біткойн важливий для Tesla

  • Попри великі успіхи та популярність, Tesla має серйозні проблеми з фінансами, адже її основним доходом є не продаж електрокарів.
  • До прикладу, у першому кварталі 2021 року Tesla відзвітувала про 438 мільйонів доларів чистого прибутку. Його принесли інвестиції в біткойн та продажі регуляторних кредитів іншим виробникам автомобілів.

Що таке регуляторні кредити

У кожної компанії є певний обсяг регуляторних кредитів – так би мовити, дозвіл на викиди шкідливих речовин. Оскільки компанія Tesla не шкодить довкіллю, вона може продавати надлишок своїх регуляторних кредитів (балів) іншим компаніям, щоб вони не порушували законодавство. Зазвичай – великим автовиробникам. Це принесло компанії 518 мільйонів доларів у першому кварталі 2021 року. Проте з все більшим переходом компаній на виробництво електрокарів, Tesla може втратити це джерело доходів.