Організатор аукціону придбав заяву Джобса за 224 750 доларів у березні цього року.
Цікаво Секрети Apple: як не лише витрачати гроші на IPhone, а й заробляти на ньому
Чим особливий цей NFT-аукціон
Охочим пропонують одразу два лоти на вебсайті:
- паперову заяву, яку продають за долари;
- цифрову, яка як і всі NFT потребує оплати в криптовалюті Ethereum.
Що таке NFT
Це сучасна технологія, створена з допомогою блокчейну Ethereum. Вона закріпляє за особою право власності на певний віртуальний товар. Такий токен є унікальним за своїми характеристиками, його неможливо замінити жодним іншим.Крім того, на сайті є опитування, який із цих лотів (цифровий чи фізичний) є ціннішим. Цим організатор аукціону хоче показати як змінилися уявлення людей і як зараз сприймають цифровізацію.
Чи відкриє це абсолютно новий ринок для децентралізованих предметів колекціонування? Чи зміцнить це статус-кво? А може ми побачимо патову ситуацію з новим розумінням того, що і фізичне, і цифрове можуть співіснувати і навіть доповнювати одне одного,
– написав організатор.
Проте поки перемагає фізична версія: 73% опитаних вважають, що вона обійдеться наступному власнику дорожче, ніж цифрова версія. І справді, фізичну заяву станом на 23 липня готові придбати за 32 тисячі доларів, а цифрову – всього за 0,50 Ethereum (1 033 долари).
Про що йдеться в заяві Джобса
У документі 18-річного Джобса можна знайти граматичні помилки, але разом із тим побачити його сильні сторони, особливо технічні навички. Хоча як основний напрямок він зазначив "англійська література".
У "спеціальних навичках" Джобс написав "технік електроніки або інженер цифрового проєктування – від Bay до Hewitt-Packard". Він також написав "так" поруч із "комп'ютер" та "калькулятор", і додав "дизайн, технологія" під цими категоріями.
Джобс написав своє ім'я "Стівен Джобс" (з малої літери) і замість того, щоб вказати свою адресу, він зазначив свій університет, який кинув. Поруч із "телефон" він написав "жоден". А поруч із "доступ до транспорту" Джобс зазначив, "можливий, але малоймовірний".
NFT-аукціони: коротко
- За допомогою технології NFT продають найрізноманітніші речі: картини, автомобілі, витвори мистецтва. Лотом одного аукціону навіть стала реальна київська квартира.
- Серед українських знаменитостей теж є прихильники цієї технології. Зокрема, реперка Alyona Alyona продала свій хіт "GALAS".
- На NFT-аукціоні продали навіть вихідний код Інтернету.