Зниження ключової процентної ставки Китаєм було недостатньо, щоб зупинити падіння акцій із сектора нерухомості, тоді як трейдери вимагали більшої підтримки, оскільки економіка сповільнюється.

Зверніть увагу Коли настане кінець епохи iPhone: чи варто вкладати гроші в Apple

Загроза потенційного боргу

Облігації компанії Logan з датою погашення у 2023 році обвалилися до історичного мінімуму – 0,63 долара. Це сталося на фоні новин про потенційну наявність у забудовника непогашених зобов'язань, які оцінюють приблизно у 812 мільйонів доларів.

Що сталося з Evergrande

Китайська компанія сколихнула увесь світ у вересні 2021 року, коли з'явилася інформація про ймовірний крах забудовника. Борги Evergrande оцінили у понад 300 мільярдів доларів. Компанія кілька разів встигала виконати свої фінансові зобов'язання перед інвесторами. Проте у грудні забудовник оголосив про дефолт.

Новий удар для ринку нерухомості в Китаї / Інфографіка Bloomberg

Ці занепокоєння тиснуть на ширше коло високодохідних китайських емітентів (особа, яка від свого імені розміщує цінні папери та зобов'язується виконувати обов'язки) на ринку нерухомості, які, згідно з індексом Bloomberg, наближаються до 10-го падіння поспіль. Облігації компанії Country Garden Holdings Co. з датою погашення у 2024 році, впали на 12,7 цента до 67,9 цента. Цінні папери знецінюються з минулого тижня.

Показник Bloomberg Intelligence для китайських компаній зі сфери нерухомості впав на 1,8% у понеділок. Найбільший забудовник Китаю перебуває перед тиском на тлі побоювань інвесторів, що, як повідомляється, невдала спроба по збору коштів може призвести до зниження довіри.