У понеділок, 20 березня, вартість біткойна зросла до максимуму за 9 місяців. Однією з ключових причин, яка сприяла подорожчанню цифрової монети – проблеми класичної банківської системи, про які стало відомо після краху банків у США.

Зверніть увагу Нестандартні рішення банків: які валюти слабшають проти долара

Стрімке подорожчання біткойна

У результаті інвестори зосередили більше уваги на цифрові активи. Завдяки цьому курс біткойна досягнув до найвищого рівня з червня 2022 року – до 28 474 доларів за монету.

Пізніше біткойн подешевшав на 1,8% до 27 549 доларів. Загалом коливання на ринку слідують після найкращого тижня для цифрової монети за 4 роки. За цей період криптовалюта зросла в ціні на 26%. Крім того, за останні 10 днів біткойн також зафіксував пікові результати із подорожчанням на 35%. Актуальні дані про динаміку біткойна на ринку:

  • Цифрова монета на цю мить торгується за ціною на рівні 28 265 доларів. За останні 24 години біткойн подорожчав на 3,97%;
  • Ринкова вартість криптовалюти становить 544,79 мільярда доларів;
  • Історичний максимум для біткойна зафіксували у листопаді 2021 року з ціною у майже 69 тисяч доларів, згідно з CoinDesk.

Це результат потрясіння, яке сколихнуло світові ринки після краху кількох банків у США, а також поглинання найбільшим банком Швейцарії свого конкурента, який існував понад 160 років. Експерти також поділилися прогнозами для біткойна:

  • Очільник відділу досліджень та стратегії компанії Matrixport Маркус Тілсон прогнозує подорожчання біткойна до 45 тисяч доларів вже до кінця 2023 року;
  • Аналітик, інвестор та мільярдер Тім Дрейпер абсолютно переконаний, що у наступні менше ніж два роки вартість біткойна зросте аж на 900%. Тобто курс цифрової монети, за його словами, сягне 250 тисяч доларів.