Росія фіксує скорочення нафтогазових доходів

З початку року нафтогазові доходи Росії оцінили у 2,3 трильйона рублів. Водночас не нафтогазові доходи склали 5,5 трильйона рублів. Це суттєво відрізняється від показників за аналогічний період роком раніше.

Цікаво Топові компанії для інвестицій у кризові періоди: як вони пережили виклики у минулому

Згідно з останніми даними, з січня по квітень 2023 року доходи від газу та нафти Росії скоротилися на 52%. Про це повідомило Міністерство фінансів держави-агресорки. У російському відомстві виділили дві причини скорочення доходів:

  • Знецінення котирувань нафти марки Urals;

  • Зменшення обсягів експорту газу.

Сумарно за перші 4 місяці поточного року до бюджету агресора надійшло 7,8 трильйона рублів. Це на 22% менше, ніж за такий же період торік. З іншої сторони витрати від січня зросли на 26% порівняно з показником за аналогічний період у 2022 році. Суму витрат оцінюють у 11,2 трильйона рублів.

Нагадаємо, що колективний Захід запровадив нафтові санкції проти Росії. Йдеться про часткове ембарго від ЄС та цінову стелю на рівні 60 доларів за барель, які вступили в дію 5 грудня 2022 року. Крім того, уже обговорювали можливість зниження граничної ціни для нафти від агресора. На жаль, ЄС та США вирішили, що наразі не потрібно ухвалювати це рішення.