Центробанк випустив та ввів в обіг нову монету під назвою "Українська мова" з нагоди Дня української писемності та мови. Її тираж складає до 5 тисяч штук. Презентація відбулася у Національному банку України.

Зверніть увагу Для економіки добре, а для населення – не дуже: чи здивує курс після змін НБУ

НБУ випустив нову пам'ятну монету

Нову пам'ятну монету виготовили зі срібла. Монета "Українська мова" має номінал у 10 гривень. Над її дизайном працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Ми – українці, наша мова – українська! Мова – це частина нашого генетичного коду. У ній надбання поколінь, сучасність та послання для українців, які житимуть після нас. Нація живе, доки вона об’єднана мовою. Поки жива мова в устах народу, доти живий і сам народ,
– заявив під час презентації заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

НБУ випустив нову пам'ятну монету Нова пам'ятна монета від НБУ / Фото Нацбанк

На її аверсі монети зображена стилізована літера "Ї" із соловейком, що є символом мелодійність та співучість української мови. Тоді як на дзеркальному тлі монети зобразили текстуру з контурів літер української абетки. Це асоціація з домом та оберегом родини. Крім того, на реверсі монети викарбували композицію з літер української абетки, які вирізняють українську мову як фонетично, так і графічно.

https://youtu.be/f2Q46SUciVU?si=f1CchtSK1blALnyR

Нагадаємо, що Нацбанк не вперше випускає пам'ятні монети та банкноти на честь важливих подій в Україні. Зокрема, згадаємо про такі:

  • У середині липня 2023 року регулятор презентував монету "У єдності – сила". На заході були присутні перша заступниця міністра МЗС України Еміне Джапарова та представники посольств 12 країн світу.
  • Крім того, на початку року НБУ випустив пам'ятну банкноту "Пам'ятаємо! Не пробачимо!", яку присвятили боротьбі України з російськими загарбниками. Презентацію провели напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
  • Також у Нацбанку вирішили викарбувати у спеціальній монеті досягнення Повітряних Сил ЗСУ, які відчайдушно захищають українське небо. Тож в обігу тепер є монета "ППО – надійний щит України".