Нову банкноту "Пам'ятаємо! Не пробачимо!" присвятили українській боротьбі з російськими загарбниками, а також силі духу народу України, його стійкості, незламності та героїзму. Презентація пройшла 23 лютого 2023 року.

Варте уваги Підсумки та уроки енергетичної кризи: як ефективно капіталізувати нові можливості

НБУ презентував нову пам'ятну банкноту

Андрій Пишний, який обійняв посаду глави НБУ на початку жовтня 2022 року, наголосив, що вони не могли не відзначити роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Банкір додав, що йдеться про війну, яка триває сторіччя.

Тому ми вирішили увічнити нашу спільну боротьбу на грошах,
– розповів глава НБУ.

За його словами, назву банкноти нікому не потрібно розшифровувати, оскільки все кристально зрозуміло. Головний закладений сенс – "ми стоїмо і вистоїмо, переможемо".

НБУ представив нову пам'ятну банкноту / Скриншот з сайту Нацбанку

Особливості нової банкноти

Пам'ятну банкноту номіналом 20 гривень введуть в обіг 23 лютого 2023 року. Це законний платіжний засіб, який обов'язково мають приймати фізичні та юридичні особи для усіх видів платежів по всій Україні без будь-яких обмежень. Тираж банкноти обмежений. Йдеться про 300 тисяч купюр. Ця купюра також має унікальний дизайн:

  • Лицьовий бік пам'ятної банкноти прикрашають зображення трьох постатей українських військових з Державним Прапором України. Тоді як на тлі можна помітити фрагменти карти України та прапорів країн, які підтримують Україну.

НБУ представив нову пам'ятну банкноту / Скриншот з сайту Нацбанку

Банкноту "Пам'ятаємо! Не пробачимо!" також можна буде придбати в онлайн-магазині нумізматичної продукції НБУ. Перша частина тиражу буде доступна з 24 лютого 2023 року. Асортимент магазину планують поповнювати у міру їхнього виготовлення.