Відомо, що у держбюджеті України на наступний рік курс долара закладений на рівні 41,4 гривні. Водночас на 2023 рік середньорічний курс у проекті бюджету становив аж 42 гривні, втім, насправді долар надалі коштував десь 36,6 гривні. Цікаво, що на 2024 рік ситуація з курсом кардинально зміниться.

Читайте також Не доларом єдиним: найкращі валюти для збережень

Які сюрпризи чекатимуть українців наступного року та яким може бути курс долара після змін НБУ – розповідаємо далі.

Ера 36,6 гривні за долар закінчилася

Починаючи з 3 жовтня, в НБУ прийняли рішення відмовитися від фіксованого курсу та перейти до гнучкого курсоутворення.

Втім, проблемою фіксованого курсу стало те, що Міністерство фінансів України недоотримувало гривні у макрофінансовій допомозі – вона приходила за курсом у 36,6 гривні, хоч усі прогнози розрахунків були проведені за курсом у 42 гривні, який заклали у бюджеті на 2023 рік.

Навіть міністр фінансів Сергій Марченко заявив про стурбованість через такий міцний курс долара, адже це шкодить економіці країни та соціальній допомозі. Відтак, зараз Нацбанк пробує йти назустріч Мінфіну й тому трішки відпускає курс.

Як відбуватиметься керування:

  • Нацбанк бачить, на якому рівні курс,
  • Потім приймає рішення здійснювати інтервенції у тій чи більшій мірі,
  • Це відбувається для того, щоб курс не виходив за рамки, які вважають за доцільні у відомстві.

На який курс долара чекати українцям

Чимало економічних експертів України вважають, що курс долара після впровадження Нацбанком керованої гнучкості курсу в середньому до кінця цього року може коливатися від 37 гривень до 38 гривень.

Проте тут важливо додати, що йдеться лише про безготівковий курс. Адже рухатися, у першу чергу, буде безготівка.

За прогнозами, є два варіанти щодо того, як може змінитися курс у найближчі місяці:

  • Плавне зниження гривні – до 38 гривень за долар у жовтні, а у листопаді – першій половині грудня – до 39 гривень за долар.
  • Також може бути так, що курс зберігатиметься на рівні 36,6 – 37 гривень за долар до кінця жовтня, але у листопаді просяде у 2 чи 3 хвилі.

Відомо, що безготівку таким чином хочуть вивести у 2024 році на рівень у 41 – 41,4 гривні за долар як і закладено у бюджеті.

Найцікавіше те, що за останні дні офіційний курс долара почав падати в ціні. Відтак станом на 14 жовтня його вартість становить 36,39 гривні, хоч ще понад тиждень тому становив 36,6 гривні.

Як зберегти заощадження від знецінення

Фактори для переходу на керований гнучкий курс склалися ще півроку тому. Все через те, що в Україні спостерігається відсутність шаленого дефіциту валюти й міжбанк більш-менш збалансований через надходження валюти від партнерів. Усе це позитивно впливає на економіку України.

Втім, будь-яка девальвація, помірна чи ні, – це не завжди добре для населення. Саме тому варто обережно ставитися до збережень та майбутніх інвестицій. Йдеться про те, щоб не тримати усі свої накопичення під подушкою, адже у період девальвації, коли гривня дешевшатиме, ваші фінансові заощадження у нацвалюті теж "танутимуть".

Зараз є чимало варіантів, аби займатися інвестиціями, зберігати та збільшуватисвої заощадження. Наприклад, через інвестиції на фінансових ринках. Єдине – необхідно з усього розмаїття пропозицій обрати зручну і надійну платформу, як-от Libertex від компанії Forex Club. Вона підійде як початківцям, так і досвідченим інвесторам.

Користуючись послугами платформи, вам будуть доступні понад 300 фінансових інструментів. А саме:

  • CFD на акції відомих компаній, як-от Tesla та інших,
  • Валюти та криптовалюти (наприклад, Shiba Inu та Dogecoin),
  • CFD на нафту, газ,
  • Інші активи.

До слова найбільша перевага торгівлі CFD-інструментами у тому, що трейдеру не потрібно оплачувати повну вартість товару, яким він торгує. Відповідно така угода потребує лише внесення необхідної застави. Мета угоди з CFD-інструментам не фізичне володіння будь-яким активом, а отримання прибутку з коливань ринкової вартості.

Зручно й те, що Libertex доступний через вебдодаток з комп'ютерів, й через мобільні телефони, де можна встановити програми для iOS та Android. Це дозволяє бути мобільним та займатися паралельно іншими справами.

Попередження про ризики: Торгівля фінансовими інструментами є ризикованим заняттям і може принести не лише прибуток, а й збитки. Розмір можливих втрат обмежений сумою залишку на торговому рахунку.