Скільки на сьогодні коштують еталонні марки нафти

Марка нафти Brent закінчує тиждень з ціною на рівні 94,75 долара за барель, що на 1,72 долара менше ніж днем раніше. З моменту відкриття ринку нафта зросла на 0,67%, за даними Finance!Yahoo.

Варте уваги Стрімкі зміни цін на нафту: чого чекати від ринку до кінця року

Натомість вересневі контракти на чорне золото американської марки WTI наразі коштують 89,07 долара за барель. У порівняні з попереднім днем нафта на 1,28 долара коштує менше. Проте з початку торгової сесії ця марка показує позитивну динаміку й зросла на 0,60%.

Водночас за даними Bloomberg, нафта Brent торгується на рівні 94,64 долара за барель, а барель нафти WTI коштує 89,01 долара США. Відтак ціна американської марки нафти повернулася до рівня, який був зафіксований до повномасштабного військового нападу росії на Україну, пише The Wall Street Journal.

Варіанти розвитку подій

Сьогодні велику роль для ринку нафти відіграє потенційно можлива рецесія. Тож з врахуванням того настане ця криза чи ні експерти й прогнозують подальшу динаміку цін на ринку:

У США додали, що ще одним фактором впливу на вартість нафти є ситуація з російською сировиною. Після початку повномасштабної війни проти України Європа та ще низка країн почали процес переформатовування своєї співпраці у цьому секторі з москвою.

Американці попередили, що вартість нафти може злетіти до 140 доларів за барель, якщо не вдасться встановити стелю для ціни на сировину з держави-агресорки – росії. Водночас ОПЕК+, організація яка відіграє важливу роль на ринку, вирішила збільшити обсяги видобування нафти на 100 тисяч барелів на день. Це рішення вони обґрунтували потенційним зменшенням попиту вже у близькому майбутньому, пише Bloomberg, через

  • ризики рецесію у США,
  • локдауни у Китаї.

Актуально – перший караван суден з зерном вийшов з Одещини: дивитися відео