Про поточну ситуацію у банківському секторі України та нові плани публічно розповів заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Актуально Інвестиції з розумом та мінімальним ризиком: чому варто звернути увагу на "нобелівські портфелі"

Іноземні інвестори можуть купити два українських банки

Драганчук заявив, що іноземні інвестори наразі зацікавлені у двох державних банках. Йдеться про "Укргазбанк" і "Сенс Банк". Чиновник додав, що їх активно готують до продажу. За його словами, відповідні сигнали українська влада отримала ще восени минулого року.

Драганчук додав, що у найближчій перспективі Міністерство фінансів планує найняти фінансових радників для цих банків. Водночас відомство спільно зі Світовим банком працює над змінами до законодавства щодо продажу двох вище згаданих банків. Головні цілі:

  • Створення якомога прозоріших умов для продажу державних банків;
  • Залучення по-справжньому серйозних потенційних інвесторів.

Юрій Драганчук

Заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції

Більше скажу, ці потенційні інвестори нас підганяють. Паралельно ці банки готуються всередині і я досить позитивно налаштований і хочеться в цьому році продати ці два банки. А той банк, який генерує найбільше доходів у цій державі, поки що неготовий до продажу.

Крім того, чиновник додав, що поточна стратегія держави полягає у тому, щоб зменшити банківський сектор, присутність та свою участь в ньому. Згідно з його заявою, наразі держава не готова продавати "ПриватБанк", який генерує мільярд доларів доходу до бюджету, але не виключає таку можливість у майбутньому.