Цей сервіс називається "нобелівські портфелі" й він розроблений на базі робіт нобелівського лауреата з економіки Гаррі Марковіца. Більше про це – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Зверніть увагу Почати інвестувати у 2024 році: головні поради та покроковий план

У чому суть підходу Гаррі Марковіца

У 1952 році американський економіст Гаррі Марковіц опублікував свою теорію "Модель портфеля", яка пізніше принесла йому Нобелівську премію. Головна ідея полягає у простому, але кардинальному підході: урізноманітнення інвестиції або, іншими словами, диверсифікація задля отримання стабільного доходу.

Марковіц довів, що інвестиційний портфель, до якого включені активи з різними ступенями ризику та різними каналами отримання доходу, може ефективно мінімізувати потенційні втрати та збільшити зиск від інвестицій.

Як інвестувати за схемою Нобелівського лауреата Модель портфеля Гаррі Марковіца / Фото answr.pro

Ключові переваги "нобелівських портфелів" для інвесторів

Використання сервісу "нобелівські портфелі", в основі якого лежить теорія Гаррі Марковіца, має низку переваг:

  • Мінімізація ризиків: сервіс передбачає інвестування в різні фінансові інструменти, (акції, метали, сільськогосподарські активи тощо), зменшуючи тим самим загальну волатильність портфеля і підвищуючи його стійкість до ринкових шоків;
  • Різні рівні ризику: “консервативний” портфель передбачає низький ризик (10%), “помірний” – середній ризик (24%), тоді як “агресивний” – високий ризик (35%). Завдяки цьому кожен інвестор може обрати найбільш відповідний для себе рівень ризику;
  • Оптимізація дохідності: використання "нобелівських портфелів" дозволяє інвесторам максимізувати дохідність при заданому рівні ризику. Інвестуючи в активи з низькою або негативною кореляцією (тут йдеться про ступінь їхнього взаємного впливу один на одного), усуваються систематичні ризики та стабілізується прибутковість;
  • Наприклад, за 10 років (2013 – 2023) "консервативний" портфель показав прибутковість у 31,8%, "помірний" – у 139,8%, а "агресивний" – у 1637,8%. При цьому очікувана річна дохідність цих портфелів становить 10%, 25% і до 60% відповідно.
  • Економія зусиль інвестора: з сервісом "нобелівські портфелі" інвестор отримує готовий набір інструментів та рекомендації щодо інвестування від провідних експертів у сфері фінансів. Завдяки цьому немає потреби витрачати час та сили на глибоке вивчення фінансового ринку.

Думка інвесторів

Олена Стахова

Експертка з понад 15-річним досвідом роботи з інвестиціями

Маючи великий досвід роботи на фінансових ринках, я переконалась в максимальній ефективності роботи портфельного інвестування. Хоча я постійно слідкую за світовою економікою, та все ж таки прагну, щоб частина моїх грошей працювала самостійно протягом року. Інвестування за допомогою глибоко перерахованих активів – дозволяє майже не хвилюватись і спокійно продовжувати свою основну діяльність в той час, коли збереження працюють і показують прибуток без мого великого залучення до процесу.

Як зробити перші кроки в інвестиціях

Бажаєте, щоб власні заощадження нарешті почали працювати, але не хочете витрачати багато часу на самостійний аналіз активів, то зверніть увагу на цікаву послугу від Ladies Invest Club. Йдеться про консультацію від експертів, на яку можна з легкістю записатися.

Фахівці з багаторічним досвідом роботи на фінансових ринках допоможуть зрозуміти та освоїти базові принципи інвестування, а також розкажуть як почати використовувати сервіс "нобелівські портфелі" та вийти на прибутковий рівень. Тож зробіть перший крок у світ інвестицій впевнено та продумано разом зі справжніми професіоналами своєї справи.