Цей сервіс називається "нобелівські портфелі" й він розроблений на базі робіт нобелівського лауреата з економіки Гаррі Марковіца. Більше про це – читайте у матеріалі 24 Каналу.
Зверніть увагу Почати інвестувати у 2024 році: головні поради та покроковий план
У чому суть підходу Гаррі Марковіца
У 1952 році американський економіст Гаррі Марковіц опублікував свою теорію "Модель портфеля", яка пізніше принесла йому Нобелівську премію. Головна ідея полягає у простому, але кардинальному підході: урізноманітнення інвестиції або, іншими словами, диверсифікація задля отримання стабільного доходу.
Марковіц довів, що інвестиційний портфель, до якого включені активи з різними ступенями ризику та різними каналами отримання доходу, може ефективно мінімізувати потенційні втрати та збільшити зиск від інвестицій.
Модель портфеля Гаррі Марковіца / Фото answr.pro
Ключові переваги "нобелівських портфелів" для інвесторів
Використання сервісу "нобелівські портфелі", в основі якого лежить теорія Гаррі Марковіца, має низку переваг:
- Мінімізація ризиків: сервіс передбачає інвестування в різні фінансові інструменти, (акції, метали, сільськогосподарські активи тощо), зменшуючи тим самим загальну волатильність портфеля і підвищуючи його стійкість до ринкових шоків;
- Різні рівні ризику: “консервативний” портфель передбачає низький ризик (10%), “помірний” – середній ризик (24%), тоді як “агресивний” – високий ризик (35%). Завдяки цьому кожен інвестор може обрати найбільш відповідний для себе рівень ризику;
- Оптимізація дохідності: використання "нобелівських портфелів" дозволяє інвесторам максимізувати дохідність при заданому рівні ризику. Інвестуючи в активи з низькою або негативною кореляцією (тут йдеться про ступінь їхнього взаємного впливу один на одного), усуваються систематичні ризики та стабілізується прибутковість;
- Наприклад, за 10 років (2013 – 2023) "консервативний" портфель показав прибутковість у 31,8%, "помірний" – у 139,8%, а "агресивний" – у 1637,8%. При цьому очікувана річна дохідність цих портфелів становить 10%, 25% і до 60% відповідно.
- Економія зусиль інвестора: з сервісом "нобелівські портфелі" інвестор отримує готовий набір інструментів та рекомендації щодо інвестування від провідних експертів у сфері фінансів. Завдяки цьому немає потреби витрачати час та сили на глибоке вивчення фінансового ринку.