Право від імені держави придбати "Сенс Банк", який у минулому працював під брендом "Альфа-Банк", отримало Міністерство фінансів України. Згідно з процедурою, відомство придбало акції кредитора у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Читайте також Tesla на хвилі успіху: які можливості з'явилися в українців

Держава націоналізувала банк, який належав підсанкційним росіянам

Сума угоди склала лише 1 гривню. Органом відповідальним за управління корпоративними правами за акціями "Сенс Банку" призначили Мінфін. Відповідну постанову український уряд видав у п'ятницю, 21 липня 2023 року.

Згідно з офіційним документом, Мінфін має гарантувати виконання умови про укладення договору купівлі продажу акцій "Сенс Банку".

Видатки на придбання зазначених акцій здійснити з коштів, передбачених Міністерству фінансів у державному бюджеті на його утримання,
– йдеться у постанові Кабміну.

У Нацбанку повідомили, що процедуру націоналізації "Сенс Банку" планують провести у найкоротші терміни, аби уникнути перебоїв у роботі фінустанови. Зокрема, йдеться про призначення нового керівництва для кредитора. Тоді як після скасування воєнного стану в Україні Мінфін буде проводити роботу із залучення інвесторів для продажу "Сенс Банку".

Ситуацію з націоналізацією кредитора, де головними бенефіціарами є російські олігархи, прокоментував й український народний депутат Ярослав Железняк у телеграмі. Він пожартував, що "гривня настільки зміцніла, що вже за неї банк можна купити".

Що варто знати для контексту:

  • "Сенс Банк" належав трьом російським олігархам. Усі вони потрапили до санкційних списків РНБО;
  • Для фізичних осіб зміна статусу кредитора має пройти непомітно. Тоді як юридичним особам потрібно буде враховувати певні зміни. Більше про це – читайте тут;
  • Співзасновник Monobank Олег Гороховський також згадував про "Альфа Банк" у контексті закриття проєкту Mono Invest.