З яких причин не ведуться гроші?

В Україні існує безліч народних прикмет, які пояснюють, чому не водяться гроші. Однак за ними часто криються реальні причини, чому фінанси ніби вислизають крізь пальці. 24 Канал зібрав 5 факторів, про які ви могли навіть не замислюватися.

Дивіться також Заощадливість мільйонерів – причина боргів 90% людей

  • Несвідоме уникання грошей

Психологи кажуть, що у багатьох людей є внутрішні установки, які відштовхують гроші. Якщо людині з дитинства говорили фрази на кшталт "Гроші – це зло" або "Чесно не заробиш", вона може підсвідомо блокувати фінансовий потік.

  • Постійне відкладання справ на потім

Фінансова лінь може стати найбільшою перепоною на шляху до добробуту. Відкладання важливих рішень, ігнорування боргів та відмова від планування бюджету призводять до хаосу в гаманці. Гроші люблять порядок, наголошують фахівці з фінансів.

  • Витрати на "емоційні дірки"

Шопінг для настрою, перекуси від нудьги або нескінченні дрібні покупки – усе це непомітно "з’їдає" особистий бюджет. Часто такі витрати пов’язані не з потребами людини, а з її емоційним станом, який змушує до дій.

  • Відсутність фінансових цілей

Якщо людина не має конкретної мети, то витрачає гроші безсистемно. Вона не економить, бо не знає для чого. Ціль мотивує і притягує гроші у життя – це може бути відпустка, автомобіль чи омріяна власна квартира.

  • Негативне фінансове оточення

Оточення має велике значення. Якщо поруч знаходяться ті, хто постійно скаржиться на нестачу грошей, вважає фінансовий успіх недосяжним, це впливає на установки людини й змушує її змиритися з браком коштів.

Психологи радять почати з простого і проаналізувати свої фінансові звички, а також змінити ставлення до грошей, адже фінансовий добробут починається в голові.

Зверніть увагу! Цей матеріал має виключно розважальний характер. Народні прикмети, астрологія, тарологія, нумерологія та інші езотеричні практики не є наукою й не можуть бути основою для ухвалення важливих рішень.