Лістинг компанії (допуск цінних паперів до торгів на біржі) виявився максимально вдалим. Під час торгів вартість Coinbase майже досягнула позначки в 100 мільярдів доларів. Акції платформи з'явилися на біржі Nasdaq.

До теми SpaceX залучила мільярдні інвестиції: скільки тепер коштує компанія Маска

Шалений успіх

Ціна акцій Coinbase відразу після виходу на біржу зросла до 430 доларів, проте торги закінчилися на позначці в 328 доларів за акцію. Наразі капіталізація платформи для майнінгу криптовалют становить майже 86 мільярдів доларів США. Поява цінних паперів Coinbase на традиційній біржі – це важливий крок до визнання криптовалют у середовищі інвесторів, які "поважають класику".

На фоні новин про вихід компанії на біржу вартість біткойна оновила свій історичний максимум та сягнула позначки у 63 тисячі доларів. Загалом у 2020 році ціна біткойна зросла аж на 300%. І схоже, що у 2021 році ця тенденція лише набиратиме обертів. Підтвердженням цього можна вважати заяви таких гігантів, як Tesla, Mastercard та BlackRock, що вони мають намір використовувати цифрову валюту.

Платформу Coinbase вже використовують 56 мільйонів осіб зі 100 країн світу. Наприкінці березня компанія керувала активами на суму 223 мільярди доларів.

Coinbase вийшла на біржу / Інфографіка TradingView

Конкурент Маска та Безоса

Засновник та очільник компанії Coinbase Браян Армстронг має всі шанси стати одним з найбагатших мільярдерів планети. 38-річний програміст володіє майже 21% акцій криптоплатформи. Він має досвід роботи в Deloitte та Airbnb. Армстронг створив Coinbase у 2012 році разом з Фредом Ершамом.

Зверніть увагу Мільярдер Річард Бренсон продав понад 5 мільйонів акцій Virgin Galactic: скільки він заробив

За даними Forbes, за день статки Армстронга виросли на 6,5 мільярда доларів. Наразі його капітал оцінюють в 11,8 мільярда доларів. У рейтингу найзаможніших людей світу він піднявся з 404 до 187 сходинки.

На користь засновника криптобіржі також грають судження інвесторів, які вважають, що вкладати кошти в Coinbase безпечніше, ніж в криптовалюти. Прикладом є той же біткойн, вартість якого весь час змінюється, і відповідно це не викликає довіри у фінансових регуляторів.