Боргова епопея Evergrande: китайська влада звернулася до засновника компанії

27 жовтня 2021, 12:08
Читать новость на русском

Джерело:

Business Insider

Епопея навколо китайської компанії Evergrande триває. Офіційна влада країни навіть звернулася безпосередньо до засновника компанії та мільярдера Сю Цзяїня у контексті боргових проблем забудовника.

Китайські можновладці сказали засновнику Evergrande використати власні кошти для погашення боргу компанії, який оцінюють у сотні мільярдів доларів.

Важливо Британський фунт втрачає позиції на ринку: експерт назвав найкращу тактику для інвесторів

Чому так сталося

Ця директива була видана після того, як компанія Evergrande не змогла виплатити проценти за доларовими облігаціями 23 вересня 2021 року у розмірі майже 84 мільйонів доларів. Забудовник виконав ці зобов'язання протягом 30-денного пільгового терміну. Крім того, китайська влада стежить за банківськими рахунками Evergrande. Головна ціль – гарантувати, що кошти компанії використають для завершення будівельних проєктів, а не для виплат кредиторам.

Новина про боргову кризу китайського забудовника сколихнула світові ринки, оскільки інвестори остерігаються поширення "інфекції" у світовій економіці. Компанія також має виплатити відсотки за облігаціями на суму 45,2 мільйона доларів цієї п’ятниці.

Китайська влада звернулася до засновника компанії Evergrande / Фото Getty Images 

Яким капіталом володіє засновник Evergrande

Очевидно, що статків мільярдера буде недостатньо для того, щоб врятувати компанію. Станом на червень цього року борг Evergrande оцінювали у понад 300 мільярдів доларів. Згідно з Bloomberg Billionaires Index, капітал Сюй Цзяїня становить 7,6 мільярда доларів, тоді як Forbes оцінює статки бізнесмена у 11,4 мільярда доларів.

Варте уваги Facebook заробив 9 мільярдів доларів попри резонансний скандал: чого чекати далі

Наразі також незрозуміло, чи особисті статки Сю Цзяїня достатньою ліквідні для виконання цієї місії. Капітал засновника компанії значною мірою походить від його акцій Evergrande та їхніх готівкових дивідендів.

Ліквідність

Це можливість швидкого переводу активу в готівку без істотної втрати його вартості або з мінімальними витратами. Гроші (монети та паперова готівка) є найбільш ліквідними активами.