Директор Київської філії Міжнародної академії біржової торгівлі Єфім Вульпі детальніше розповів про ключові тенденції, прогнози та можливості для інвесторів.

Зверніть увагу Гроші з повітря: що таке CFD і які можливості для інвесторів вони відкривають

Британський фунт втрачає позиції на валютному ринку

За останні кілька місяців, а точніше з червня 2021 року, пара фунт стерлінгів подешевшав щодо долара США більш ніж на 4%. До 11 жовтня курс фунта досяг рівня 1,36 долара. Однак аналітики стверджують, що це ще не межа. Цілком ймовірно, що фунт буде й надалі перебувати під тиском. Тож не виключено, що національна валюта Великої Британії продовжить втрачати позиції, як це відбувалося протягом останніх місяців.

Курс фунта залежить одразу від кількох факторів:

  • Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) знизила прогнози щодо темпів зростання ВВП Великої Британії у 2021 році з 7,2% до 6,7% попри поступове відновлення економіки країни після світової кризи 2020 року;
  • Побоювання щодо згортання державних заходів підтримки заробітної плати. Це може спровокувати масове безробіття та хвилю банкрутств британських підприємств.
  • Проблеми в європейському енергетичному секторі. Різке зростання цін на газ на біржах уже відчули на собі ряд енергетичних компаній Великої Британії. Схоже, що це лише початок.

Британський фунт втрачає позиції / Фото Unsplash

Нова можливість для інвесторів

У зв'язку з цим фахівці Міжнародної біржової торгівлі та офіційного партнера Forex Club в Україні підготували для своїх клієнтів спеціальну інвестиційну ідею – "Фунт ще не досяг дна". Суть цієї інвестідеї полягає у тому, щоб вкласти гроші у подальше "зниження" британської нацвалюти. За оцінками експертів, це дозволить перетворити ослаблення фунта проти долара на прибуток.

Нова інвестиційна ідея розрахована на три сценарії:

  • консервативний,
  • помірний,
  • агресивний.

Цікаво Facebook заробив 9 мільярдів доларів попри резонансний скандал: чого чекати далі

Кожен з цих варіантів передбачає свій рівень прибутковості та ризиків. Зокрема, у рамках консервативного сценарію інвестор може отримати прибуток на рівні 30%, у рамках помірного – 60%, а у рамках агресивного – 120%. Додатковою перевагою також є те, що інвестор отримує прибуток в іноземній валюті, наприклад, доларах США, і до того ж не потрібно дуже довго чекати.

Наша ідея розрахована на термін з кінця вересня до кінця грудня поточного року, так що вже з початку наступного року можна чекати зміцнення фунта проти долара,
– зазначив Єфім Вульпі.

Тож, за прогнозами аналітиків, щонайменше ще три місяці фунт стерлінгів продовжить падіння. Відповідно, його вартість ставатиме все привабливішою для інвестицій.

Падіння британського фунта створює можливості для інвесторів: дивіться відео