Джефф Кендрік з Standard Chartered заявив, що біткойн має додатковий потенціал для зміцнення позицій на ринку. Ба більше, аналітик навіть заявив, що його попередній прогноз, згідно з яким цифрова монета могла подорожчати до 100 тисяч доларів, був надто консервативний.

Читайте також США уникнули дефолту, але ризики залишаються: як це вплине на глобальний світ

Біткойн може перетнути позначку у 100 тисяч доларів

На думку експерта, вартість біткойна може зрости в ціні до 120 тисяч доларів за монету до кінця 2024 року. Одна з ключових підстав для такого прогнозу – зміна позиції майнерів. Це означає, що біткойн може подорожчати на 300% від поточного цінового рівня. До кінця цього 2023 року Кендрік очікує, що вартість цифрової монети підскочить на 67% до 50 тисяч доларів за монету.

За словами аналітиків, його більш позитивний прогноз пов`язаний зі зростанням прибутковості майнінгу. Це свідчить, що майнери надалі можуть продавати менше цифрових монет, зберігаючи рівень своїх заробітків. Кендрік додав, що за такого сценарію пропозиція біткойна на ринку зменшується, а ціна буде зростати.

Що таке майнінг

Це процес видобування криптовалюти з використанням спеціального обладнання, в основі якого полягає створення нових структурних одиниць для забезпечення функціонування криптовалютних платформ.

Рентабельність майнінгу зростає завдяки двом факторам:

  • Великі майнери, такі як Riot та Core Scientific, зуміли зменшити корпоративні витрати;
  • Зниження цін на енергоносії.

На момент створення цього матеріалу, курс біткойна коливається на рівні 30 384 долари за штуку. Ринкова капіталізація криптовалюти становить 590,40 мільярда доларів. Історичний максимум біткойн зафіксував у листопаді 2021 року з ціною у майже 69 тисяч доларів за монету, пише CoinDesk.

Більше новин про криптовалюти:

  • Компанія Multichain повідомила про виявлення підозрілої транзакції на 120 мільйонів доларів. Ці кошти переказали на 6 невідомих рахунків. Складності ситуації додає той факт, що за кілька тижнів до цього вони повідомили про зникнення генерального директора;
  • У другій половині червня 2023 року біткойн суттєво зріс в ціні, а також підштовхнув мемні токени до подорожчання. Найімовірніше, це свідчить про оптимізм інвесторів щодо цього.