Попри те, що ця проблема була на якийсь час відсунута на другий план, американська економіка все одно приховує серйозні ризики для світових фінансових ринків. У чому вони полягають – читайте у матеріалі 24 Каналу.
Ухвалили рішення в останній момент
Питання можливого дефолту в США було дуже бентежною темою для учасників світового фінансового ринку протягом досить тривалого періоду. Проте буквально в останню мить сторони змогли домовитися щодо стелі державного боргу. Тепер його дія припиняється до січня 2025 року, тобто до моменту завершення президентських виборів у США.
Варте уваги Стратегії безпеки: як уникнути ризиків під час торгів на біржі
Натомість накладаються обмеження на низку видатків державного бюджету на 2024 – 2025 роки. До них відносяться, зокрема, такі категорії витрат:
- Освіта;
- Охорона здоров'я;
- Транспорт;
- Захист довкілля;
- Наука та технології.
Попри те, що проблема з державним боргом США на певний період вирішена, це аж ніяк не означає, що всі складнощі в американській економіці подолані. За великим рахунком причини, що ведуть до дефолту, нікуди не зникли – США, як і раніше, доведеться збільшувати борг, щоб погашати стару заборгованість.
Ситуація у банківському секторі
На тлі всього, що відбувається, серйозним викликом для світової економіки найближчим часом стануть проблеми в банківському секторі США. Навесні 2023 року вже було оголошено про банкрутство одразу кількох великих кредитних організацій. Зокрема, зазнав краху Silicon Valley Bank, який став найбільшим банком, що розорився, за 15 років – тобто з часів світової економічної кризи 2008 року.
У наступні роки ця проблема може ще погіршитися. За даними агентства Moody's Analytics, ціни на комерційну нерухомість у США знизилися у першому кварталі 2023 року на 1% – уперше з 2011 року, а це погіршує ситуацію й у банківській сфері.
Адже саме на банки припадало понад 60% всього обсягу кредитів на комерційну нерухомість у США, не погашених у четвертому кварталі 2022 року. Крім того, зараз американським банкам доводиться виборювати утримання депозитів в умовах різкого зростання ставки Федеральним резервом США.
Які ризики залишаються після уникнення дефолту у США / Фото Pexels
Питання щодо ставки
Істотно на настрої інвесторів на світових фінансових ринках впливатиме подальша політика американського регулятора щодо ставки. Чергове засідання Федерального резерву завершилось 14 червня. І хоча за його підсумками регулятор не підвищив ставку, але в будь-якому разі буде змушений зробити це до кінця року.
На своєму травневому засіданні Федеральна резервна система збільшила ставку на 0,25 пункту до 5 – 5,25% річних. Чим більше регулятор підвищує ставку, тим менше інвестори цікавляться ризикованими активами, воліючи перекладати свої гроші в більш надійні доларові інструменти.
Попри те, що питання про стелю державного боргу США було відсунуто на кілька років, американська економіка таїть у собі низку серйозних проблем. Учасники ринку найближчими місяцями з хвилюванням продовжать стежити за політикою Федерального резерву за ставкою та станом банківської системи країни.
Як капіталізувати сучасні реалії
Навіть попри те, що схильність світових інвесторів до ризику періодично змінюється, фінансовий ринок продовжує надавати нові можливості для отримання прибутку щодня. Так, наприклад, в поточних умовах можна заробляти на зниженні вартості ризикованих активів, таких як криптовалюти.
Щоб мати можливість заробляти на найбільш прибуткових активах, важливо обрати відповідну торгову платформу. Однією із таких є торгова платформа Libertex від компанії Forex Club, яка з 1997 року допомагає інвесторам отримувати прибуток на фінансовому ринку.
Угоди в Libertex можна здійснювати буквально не встаючи з дивана, оскільки платформа доступна як через вебдодаток з комп'ютера, так і через мобільні програми для iOS та Android. Завдяки цьому кожен може тримати руку на пульсі подій і вчасно звертати уваги на нові можливості, які можна монетизувати.
Які ризики залишаються після уникнення дефолту у США / Фото Pexels
Перші кроки та корисні поради
Почати працювати у Libertex у сучасних реаліях досить просто. Достатньо виконати такий алгоритм дій:
- Відкрити та поповнити рахунок;
- Обрати відповідний актив;
- Ввести суму для інвестиційної угоди;
- Визначитися з напрямком інвестиції – "у зростання" вартості активу або "у зниження";
- Зробити це можна за допомогою безплатних інструментів технічного аналізу, які є у Libertex, а також стрічки фінансових новин;
- Натиснути кнопку “купити” або “продати” залежно від напрямку інвестицій;
- Як тільки прибуток досягне бажаного рівня залишиться просто закрити угоду в тому ж вікні.
Навчитися інвестувати допоможе вбудований в Libertex безплатний деморахунок. На ньому вже є 50 тисяч віртуальних доларів, які можна використовувати для здійснення угод. Важлива перевага – це можна робити без ризику для власних коштів. Особливо це актуальну на початку кар'єри інвестора. Почати заробляти по-справжньому можна, переключившись в один клік на реальний рахунок.