Ринкова вартість виробника популярних у світі смартфонів досягла позначки у 2,31 трильйона доларів. Це на 10 мільярдів доларів більше ніж спільна вартість Alphabet, Amazon і Meta.

Зверніть увагу Відлуння 2008 року: чи спровокує ймовірний крах Credit Suisse нову кризу

Рекорд Apple

Американська компанія Apple змогла настільки вирватися вперед через нещодавні зміни на фондовому ринку. Річ у тому, що акції Amazon і Meta нещодавно істотно впали в ціні після публікації звітів за квартал.

Лише активи Meta, яка раніше була відома як Facebook, подешевшали відразу на 20%. Крім того, компанія не змогла переконати інвесторів, що ставка на метасвіт та штучний інтелект врешті-решт буде успішною. На фоні цього капітал Марка Цукерберга зменшився на понад 10 мільярдів доларів.

Схожа ситуація й з цінними паперами Amazon. На початку тижня акції техгіганта подешевшали за день майже на 7%. Крім того, Amazon втратив місце в клубі компаній, ринкова капіталізація яких перевищує позначку в 1 трильйон доларів.

Загалом на момент створення цього матеріалу, перша п'ятірка найдорожчих компаній світу, згідно з даними Global ranking, виглядає так:

  • Apple 2,31 трильйона доларів;
  • Saudi Aramaco 2,008 трильйона доларів;
  • Microsoft – 1,6 трильйона доларів;
  • Alphabet – 1,1 трильйона доларів;
  • Amazon – 922,74 мільярда доларів.