Інвестори скуповують тонни золота: найбільше вливання коштів за п'ять років
- Біржові інвестиційні фонди, забезпечені фізичним золотом, залучили 38 мільярдів доларів у першій половині 2025 року, збільшивши запаси на 397,1 тонни.
- Загальний обсяг запасів золота до кінця червня досяг 3 615,9 тонни – найбільший з серпня 2022 року.
Згідно з даними Всесвітньої ради із золота (WGC) біржові інвестиційні фонди, що забезпечені фізичним золотом (ETF), зафіксували найбільший піврічний приплив коштів з першої половини 2020 року. Це відбувається на тлі торгових війн і економічної нестабільності.
На скільки зросли інвестиції у золото
Активність у першій половині 2025 року різко контрастує з помірним припливом капіталу у 2024 році. Золото набирає популярності після трьох років відтоку на тлі високих процентних ставок, пише 24 Канал з посиланням на Reuters.
Дивіться також Ціни на золото в Україні: як зросла вартість дорогоцінних металів у липні
За даними WGC – галузевої організації, що об'єднує провідних золотодобувачів світу, – за перші шість місяців 2025 року біржові інвестиційні фонди, що забезпечені фізичним золотом залучили 38 мільярдів доларів, а їх сукупні запаси збільшилися на 397,1 тонни.
Цікаво! До кінця червня загальний обсяг запасів склав 3 615,9 тонни – максимум з серпня 2022 року. Історичний рекорд був встановлений в жовтні 2020 року і становив 3 915 тонн.
Найсильніше зростання припало на фонди, зареєстровані в США – 206,8 тонни нового золота. Азіатські ETF за той же період збільшили запаси на 104,3 тонни.
Попри уповільнення темпів у травні та червні, азійські інвестори придбали рекордний обсяг золотих ETF за першу половину року, забезпечивши значні 28% від глобального чистого припливу коштів, хоча на їх частку припадає лише 9% світових активів,
– додали в WGC.
Торгова війна, спровокована тарифною політикою президента США Дональда Трампа, спонукала інвесторів шукати захист від політичної та економічної нестабільності, зробивши золоті ETF основним інструментом для вкладень у дорогоцінний метал.
Важливо! Спотова ціна на золото з початку року зросла на 26%, досягнувши у квітні історичного максимуму – 3 500 доларів за тройську унцію.