Офіційний курс валют

У понеділок, 16 травня, Нацбанк встановив офіційний курс євро на рівні 30,38 гривні за євро. Це на 4 копійки менше, ніж днем раніше.

Варте уваги Стала "сміттям": що сталося з криптовалютою Luna Terra та чи виживе вона

Польський злотий також подешевшав. Тепер його курс становить 6,48 гривні за злотий, що на 5 копійок менше, ніж минулої п'ятниці. Тоді як британський фунт стерлінгів на сьогодні коштує 35,66 гривні за фунт. Це на 2 копійки менше, ніж у попередній банківський день.

Готівковий курс валют

За даними finance.ua, готівковий курс іноземних валют в Україні станом на 16 травня зупинився на рівні:

  • Долар: покупка – 31,83 гривні, продаж – 31,91 гривні.
  • Євро: покупка – 32,67 гривні, продаж – 32,79 гривні.
  • Злотий: покупка – 7,30 гривні, продаж – 7,59 гривні.
  • Фунт стерлінгів: покупка – 41,50 гривні, продаж – 43,25 гривні.

Додамо, що Нацбанк з моменту початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну встановив фіксований курс долара. Тому потрібно враховувати той факт, що всі інші курси валют банк розраховує, виходячи з котирувань валютних пар з американським доларом на міжнародному ринку.

Може зацікавити:

  • Минулого тижня ринок криптовалют пережив масштабний обвал. На фоні цієї динаміки у багатьох виникає питання, чи загалом варто вкладати гроші у цифрові монети. Зокрема, йдеться про криптовалюту, яка є флагманом ринку, – біткойн;
  • Експерт та інвестор Михайло Пацан заявив, що криптовалюта – це довга інвестиція. На його думку, оптимальна стратегія інвестування розрахована на 3 роки за бажання вкласти у біткойн 5% власних збережень.
  • Інвестор додав, що криптовалюти – це дуже ризикові активи. За один день цифрова монета може як обвалитися на 100%, так і продемонструвати захмарну позитивну динаміку.

Актуально – Німеччина активно виступає за нафтове ембарго для Росії: дивитися відео