Спочатку вам потрібні їжа та житло, потім потрібно дізнатись про гроші, каже мільярдер Рей Даліо, засновник одного з найбільших у світі хедж-фондів Bridgewater Associates.

Цікаво Старий будинок і сніданок в McDonald's: чому життя мільярдера Уоррена Баффета таке просте

Три речі, які повинен знати кожен

  • Гроші потрібно заробляти. Дещо очевидна порада, але без неї ніяк.
  • Гроші потрібно заощаджувати. Вміння відкладати гроші є не менш важливим, ніж вміння заробляти. Потрібно чітко розуміти потребу своїх витрат та фінансові цілі, до яких ви прагнете.
  • Гроші потрібно інвестувати. І накінець, Рей Даліо як інвестор, радить вкладати гроші в різні активи, щоб вони працювали. І справді, просто поклавши гроші вдома, ви їх знецінюєте. Адже існує інфляція та девальвація валюти.

Фінансова грамотність важлива з тих причин, що й важливі гроші. Так ви можете заощаджувати, бути у безпеці, задовільняти свої базові потреби... коли ви молодий, чи коли піклуєтеся про родину. Це інструмент, який дасть вам те, чого ви хочете від грошей,
– резюмує мільярдер.

Хто такий Рей Даліо

Рей Даліо став інвестором ще змалечку – у 12 років він за 300 доларів купив акції авіакомпанії Northeast Airlines і отримав втричі більше. У дорослому віці він працював на фондових біржах, після чого заснував власну компанію Bridgewater, яка стала найбільшим хедж-фондом у світі. Статки мільярдера налічують понад 20 мільярдів доларів, за даними Forbes.