Вилучення банкнот з обігу
Національний банк України з початку року оголосив про вилучення з обігу відразу кількох банкнот гривні, які замінять на купюри нового покоління. Регулятор прагне вилучити банкноти, які в обігу 17 – 21 рік. Центробанк робить це задля підвищення якості готівкової валюти в обігу.
Варте уваги Ціни на нафту впадуть до мінімуму за 5 років, – Світовий банк
У Нацбанку додали, що вкрай важливо, аби готівка в обігу була надійною та якісною. Вилучення банкнот старого зразка сприятиме підвищенню захисту та якості грошей, які залишаться в обігу.
Твоя кар’єра має значення! Почни її там, де про тебе дбатимуть. Райффайзен Банк – це компанія, яка поважає та підтримує ветеранів, надає підтримку демобілізованим колегам та запрошує колишніх учасників бойових на роботу. До того ж роботодавець запровадив посаду офіцера з питань ветеранів, який опікується потребами захисників і захисниць. Дізнатися більше можна за посиланням.
Позбуватися банкнот старого зразка потреби немає. Ці купюри й надалі будуть законним платіжним засобом. Нагадаємо, що на сьогодні в обігу знаходяться банкноти з такими номіналами: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень.
Які гривні вилучають з обігу в 2024 році
З 1 серпня 2024 року НБУ вилучає з обігу банкноти номіналом 500 гривень старого зразка. Це купюри, які випустили у 2003 – 2007 роках. Їх поступово заміняють на купюри з аналогічним номіналом, але з сучаснішим дизайном та елементами захисту.
Які гривні виходять з обігу / Фото НБУ
Цікаво! Загалом з 1996 року, коли в Україні створили національну валюту, дизайн майже усіх банкнот гривні неодноразово змінювали. Про еволюцію української гривні – читайте тут!
1 листопада Нацбанк почне процес вилучення з готівкового обігу купюр номіналом 50 та 200 гривень, які також випустили в 2003 – 2007 роках. З наступного місяця під час розрахунків у касах фінансових установ та магазинах українці будуть отримувати лише банкноти, які випустили після 2014 року.
Вилучення банкнот гривні з обігу / Фото НБУ
Нагадаємо, що НБУ контролює банкноти гривні протягом їхнього життєвого циклу: розроблення, виготовлення та обіг. Зокрема, готівку, яку вилучають з обігу, передають до центрального банку, який її перераховує та утилізує.