Зокрема, у 2023 році намітилися нові та цікаві тенденції в інвестуванні, які дають людям, які бажають примножити свої капітали, використати незвичні інструменти. На які з них варто звернути увагу – розповідаємо у матеріалі 24 каналу.

Зверніть увагу Революція в інвестуванні: які тренди створюють нове майбутнє

Бум на шампанське

З 2022 року, який був складним для фінансових ринків, у світі фіксують зростання попиту на шампанське. Приміром, ціна шампанського Salon Le Mesnil зросла більш ніж 3 разу – до 15,5 долара.

Тоді як Індекс Champagne 50, що відстежує динаміку вин ряду провідних брендів, демонстрував один із найкращих результатів на ринку. Цей показник навіть перевершив результати золота та провідних фондових індексів FTSE і S&P 500.

Настільки сильний стрибок ціни стався через дефіцит подібного ексклюзивного вина на ринку у 2021 та 2022 роках, оскільки виробництво скоротилося на тлі пандемії коронавірусу та світової фінансової кризи.

Метавсесвіт

Інтерес до метавсесвітів в інвесторів прокинувся після того, як про запуск власного проєкту в цьому напрямку заявила компанія Meta (у минулому Facebook). Саме тому й змінили назву відомої корпорації.

Американська компанія вже вклала у розвиток цього сегменту 36 мільярдів доларів. Фінансові гіганти, такі як HSBC і JP Morgan, а також Nike й Gucci заявили про свій інтерес до цієї сфери. Крім того, вони додали, що теж активно будуть позиціювати себе у метавсесвітах.

На ринку вважають, що до 2026 року 25% людей у ​​світі проводитиме, щонайменше, години в день в одному з метавсесвітів, яким вдасться остаточно замінити соціальні мережі.

Попри те, що навколо цієї теми сконцентровано чимало хайпу, вона може стати справді цікавим варіантом для інвесторів. Як мінімум, найбільш консервативні з них можуть просто купувати акції компаній, які декларують запуск власних метавсесвітів – наприклад, тієї ж Meta або Nvidia.

Нові та цікаві тенденції в інвестиціях / Фото Pexels

Незвичайна валюта

Ще одним не надто очевидним варіантом для інвесторів може стати вкладення коштів у ті валюти, які не перебувають на слуху як долар або євро. Звичайно, вони будуть не такі надійні як грошові одиниці провідних країн, але можуть принести непоганий дохід.

Так, наприклад, у 2022 році бразильський реал зміцнив позиції на ринку на 9% щодо долара. З початку поточного року збільшення обсягів інвестицій у бразильську економіку та стабілізація політичної ситуації можуть сприяти зростанню курсу реала у подальшій перспективі.

Адже річні темпи зростання ВВП Бразилії не поступаються показникам США (2,9% у 2022 році). При цьому інфляція у Бразилії коливається на рівні 5,79%. Цей показник нижчий, ніж у США з 6,5%.

В той самий час, латиноамериканський центральний банк встановив базову ставку на рівні 13,75%. Бразилія випереджає аналогічний індикатор від Федерального резерву. Наразі базова ставка у США становить 4,75 – 5% річних. Відповідно це фактор робить активи в реалах більш привабливими для інвесторів.

Нові та цікаві тенденції в інвестиціях / Фото Pexels

Як використати нові тенденції

Крім цих інструментів, інвесторам на фінансовому ринку доступні й інші активи, які дозволяють отримати гарний прибуток. При цьому основне – вибрати відповідну торгову платформу, яка надасть зручний доступ до найвигідніших інструментів. Однією з таких платформ є Libertex, розроблена компанією Forex Club.

Libertex – це зручна і популярна торгова платформа, яку обрали для інвестування та отримання прибутку понад 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів у всьому світі. Вона надає інвесторам доступ до понад 300 фінансових інструментів. Серед них:

  • Акції;
  • Фондові індекси;
  • Валюти;
  • Енергоносії та сільськогосподарські активи.

Нові та цікаві тенденції в інвестиціях / Фото Pexels

Як зробити перші кроки

Аби почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень з використанням найбільш перспективних активів потрібно виконати кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

  • Відкрити та поповнити торговий рахунок у Libertex;
  • Обрати відповідний актив і ввести суму інвестиційної угоди;
  • Далі буквально в один клік реально здійснити угоду;
  • Наприклад, для купівлі активу, щоб отримати прибуток на його зростанні, або продажу, аби монетизувати зниження його котирувань.

Інструменти технічного аналізу та стрічка новин у Libertex допоможуть проаналізувати ринок та ухвалити правильне рішення про те, коли відкривати та закривати позиції. Безплатний деморахунок з віртуальними 50 000 доларів допоможе освоїти процес інвестицій, а потім швидко перейти на реальний рахунок і почати отримувати справжній дохід.