Компанія Virgin Galactic, яку заснував мільярдер Річард Бренсон, анонсувала початок приймому замовлень для перших польотів у космос на комерційній основі.

Зверніть увагу Масштабні плани: як міста та країни використовують криптовалюти для свого розвитку

Акції Virgin Galactic злетіли в ціні

Цінні папери Virgin Galactic 15 лютого зросли на 33% до місячного піку на рівні 10,91 долара за штуку. Така динаміка допомагає акціям компанії скоротити втрати на ринку, на рівні понад 80% за минулий рік.

Космічна компанія оголосила, що почне продавати квитки на 90-хвилинну подорож у космос вартістю у 450 тисяч доларів за штуку. При цьому необхідно буде заплатити депозит у розмірі 150 тисяч доларів, а повна сума повинна бути виплачена до дати польоту, згідно з CNN.Bussines.

Старт цієї кампанії запланований на 16 лютого, згідно з офіційним сайтом Virgin Galactic. Фірма має на меті продати 1000 білетів на перші комерційні рейси, які мають стартувати з космодрому в Нью-Мексико "пізніше цього року". Це стане першим публічним розпродажем в історії компанії.

Акції Virgin Galactic злетіли в ціні / Фото Getty Images

Сплеск акцій компанії Бренсона слідує за масштабним обвалом влітку 2021 року. Тоді активи Virgin Galactic впали приблизно на 80% від рекордної ціни – 57,51 долара за акцію, коли інвестори активно вкладали гроші у цінні папери космічної компанії напередодні історичного польоту Річарда Бренсона з командою до космосу. Актуальна дані щодо позицій космічної компанії на ринку та капіталу Бренсона:

  • на момент створення цього матеріалу, вартість цінних паперів Virgin Galactic коливається на рівні 10,74 долара за штуку, інформує Yahoo!Finance;
  • ринкова капіталізація компанії становить 2,7 мільярда доларів,
  • Forbes оцінює статки Річарда Бренсона у 5,3 мільярда доларів, за версією Bloomberg бізнесмен володіє капіталом у розмірі 5,72 мільярда доларів.

Цікаво Компанія з Китаю повідомила про рекордні прибутки попри санкції США: як так вийшло

Прогнози аналітиків

Попри стрімке зростання акцій Virgin Galactic аналітики все-таки не надто оптимістично налаштовані щодо майбутнього космічної компанії Річарда Бренсона. Зокрема, аналітик Bernstein Дуглас Харнед знизив цільову ціну акцій фірми до 10 доларів з 22 доларів. Він вважає, що компанія не вийде на беззбитковий рівень аж до 2027 року.

Крім того, Харнед додав, що компанії може знадобитися більше грошей, ніж прогнозували раніше в короткостроковій перспективі. Навіть після залучення 500 мільйонів доларів від інвесторів минулого літа у результаті пропозиції, яка в кінцевому підсумку обвалила акції компанії.