Прибутковість американських казначейських облігацій впала, а роздрібна торгівля в США "замерзла". З іншої сторони низка країн Азії зіткнулися з новим сплеском пандемії коронавірусу.

Варте уваги Ілон Маск відреагував на обвал біткойна: каже, що Tesla його не продавала

Азія та США

Американські облігації ослабли після оприлюднення звіту про роздрібну торгівлю. Показники за квітень не виправдали очікувань у приріст в 1%. Президентка Федерального резервного банку Клівленда Лоретта Местер нагадала, що ситуація на ринку буде залишатися нестабільною, оскільки економіка почала відновлюватися. Вона додала, що політика центрального банку США є цілком задовільною.

Новий сплеск коронавірусу в Сінгапурі та Тайвані, які досить успішно протистоять пандемії, призвів до посилення епідеміологічних обмежень. Тоді як Китай переживає загострення ситуації, Таїланд зіштовхнувся з наймасштабнішою хвилею захворюваності. Зростання попиту на безпеку та хеджування інфляції, можливо, стали ключовими факторами підтримки цін на золото.

Золото злетіло в ціні

Після різкого падіння в першому кварталі 2021 року дорогоцінний метал почав відновлювати свої позиції на ринку на фоні невизначеності щодо темпів відновлення світової економіки після пандемії, зростання інфляційних очікувань та запевнянь Федеральної Резервної системи в тому, що грошово-кредитна політика залишиться адаптивною. Нова хвиля уваги інвесторів та хедж-фондів призвела до того, що вартість золота досягнула найвищого рівня за останні три місяці. Крім того, запаси Фондів, які торгують золотом на біржі, зростають шість днів поспіль.

До теми Безпечна гавань: які дорогоцінні метали допоможуть захистити гроші від інфляції

Спотова ціна на золото виросла на 0,5% до 1853,14 долара за унцію. Це найвищий показник з 10 лютого. На торгах в Сінгапурі дорогоцінний метал коштує 1852 долари. Також зросла вартість срібла, платини та паладію.

Спотова ціна

Це ціна, за якою продаються реальний товар, цінні папери або валюта в конкретний момент і в певному місці на умовах негайної поставки.

Вартість золота оновила тримісячний максимум / Інфографіка Bloomberg