Загалом криптовалюти стали випробуванням для домінування традиційних форм грошей. Об'єднання грошей та інтернету приводить до головного слова 2021 року – абревіатури NFT (non-fungible token, невзаємозамінний токен), яка протягом останніх 12 місяців постійно з'являлася у пресі та соціальних мережах.

Зверніть увагу Сезонні фаворити: на які компанії та сектори варто звернути увагу напередодні зими

Головне слово 2021 року

Укладачі словника визначають NFT як "унікальний цифровий сертифікат, зареєстрований у блокчейні, який використовується для реєстрації права власності на такі активи, як твір мистецтва або предмет колекціонування". Іншими словами, це фрагмент цифрових даних, який фіксує, кому належить певний віртуальний актив.

Уяву публіки у контексті NFT захопила можливість використання цієї технології для продажу витворів мистецтва. Наприклад, на аукціоні Сhristie's була продана робота американського цифрового художника Beeple, справжнє ім'я якого Майк Вінкельманн. Офіційний сайт найбільшого аукціонного будинку у світі повідомляє, що колаж "EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS" пішов з під молотка за понад 69 мільйонів доларів.

Цікаво Не просто легендарний баскетболіст: у що інвестував Майкл Джордан

Цікаві приклади з ринку NFT: