Цінні папери також називають облігаціями "дикої природи", які були створені з метою збору коштів для збільшення популяції чорних носорогів в Південній Африці.

Варте уваги Мільйони доларів за біткойн: у MicroStrategy дали новий захмарний прогноз

Перша ластівка

Світовий банк прагне залучити 45 мільйонів доларів або 670 мільйонів рандів від продажу облігацій. Кампанія стартує в середині 2021 року. Цінні папери будуть п'ятирічними з нульовим купоном.

Облігація (бонд) — це емісійний цінний папір, частина кредиту у виді боргової розписки. Покупець автоматично стає кредитором, а продавець, який випустив бонд, — боржником (емітентом).

Якщо програма виявиться успішною, то її розширять. Зокрема, йдеться про захист популяції чорних носорогів в Кенії та інших видів диких тварин:

  • левів,
  • горил,
  • орангутангів.

Світовий банк також продасть природоохоронні облігації на суму 100 мільйонів доларів. Поки що не відомо, куди будуть направлені кошти.

Носоріг / Фото unsplash

Цікаво Потрясіння десятиліття: коли США представлять цифровий долар

Контекст

Зараз головною ціллю кампанії Світового банку є збільшення популяції носорогів на 4% протягом року. Згідно з останніми даними, зараз в Південній Африці мешкають 2046 чорних носорогів. У 2018 році в Південній Африці було вбито 769 носорогів, здебільшого білих.

Працюючи над інноваційною структурою, як ця, ми починаємо з малого та сподіваємося винести уроки з першої спроби, а потім успішно розширити її, з ціллю масштабувати те, що працює,
– заявила директорка по сталому розвитку в Credit Suisse Мариса Дрю.

Носороги перебувають під загрозою зникнення через браконьєрство. Цьому сприяє попит на порох з рога носорога в Китаї та В'єтнамі, який, як вважають, лікує рак.

Крім того, безпеку носорогів називають першою стійкою облігацією, яку використовують для фінансування різних програм – від морських до риболовних проєктів на Сейшельських островах до освіти дівчаток в сільських регіонах Індії.