Над створенням прототипу національної цифрової американської валюти працюють співробітники Федерального резервного банку Бостона та Массачусетського технологічного інституту.

Варте уваги Мільйони доларів за біткойн: у MicroStrategy дали новий захмарний прогноз

З чого все почалося

Про розробку цифрового долара стало відомо у серпні минулого року. Фахівці фінансового конгломерату Goldman Sachs зазначили, що нововведення дозволить підвищити ефективність фіскальної та монетарної політики США.

Для реалізації цього проєкту необхідно розв'язати низку супутніх проблем – від великої кількості транзакцій до гарантування безпеки та конфіденційності.

Долар США / Фото unsplash

Експеримент десятиліття

Глава Федерального резервного банку Бостона Джеймс Кунья додав, що наразі триває робота над розробкою саме пілотної моделі, проте поки що не йдеться про визначення того чи іншого дизайну цифрового прототипу долара США.

Крім того, будуть представлені дві платформи для переміщення, зберігання та регулювання розрахунків за допомогою цифрового долара. Невідомо, чи будуть використовувати на цих платформах блокчейн.

Блокчейн – (від block – блок, chain – ланцюг) – розподілена база даних, що зберігає впорядкований ланцюжок записів, який постійно стає більшим. Дані захищені від підробки та спотворення.

Кунья також підмітив, що вони не хочуть чекати політичних дебатів щодо цього питання, оскільки через це експеримент можуть відкласти ще на рік або більше.

Кардинальні зміни

Цифрова валюта може істотно змінити те, як американці використовують гроші. Тож деякі фінансові компанії можуть спробувати вплинути на Конгрес та Федеральну резервну систему США, щоб сповільнити запуск цього проєкту чи переконатися, що вони не вийдуть з гри.

Варте уваги Долар знову по 28 і продовжує рости: чого чекати від курсу у квітні

Натомість великі платіжні компанії VISA та MasterCard навпаки співпрацюють з центральними банками, щоб переконатися, що цифровий аналог долара можна буде використовувати в їхніх системах.

Очільник Федеральної резервної системи Джером Пауелл додав, що створення цифрового аналога національної валюти – це необхідність бути на передовій розуміння технологічних проблем. Крім того, таким чином вдасться визначити переваги та витрати на випуск цифрового долара.