Варто додати, що на сьогодні один із ключових санкційних обмежень проти Росії – це цінова стеля на нафту. Країни G7 встановили граничну межу на рівні 60 доларів за барель.

Варте уваги Інвестиції у сучасному світі: головні плюси та мінуси, про які варто знати всім

Російська нафта стрімко зросла в ціні

Проте російська нафта під маркою Urals торгується на ринку зі значним перевищенням вище згаданого цінового ліміту. Вказують, що барель нафти Urals з експортом з портів Балтійського та Чорного морів коштує приблизно 75 доларів.

Нагадаємо, що обмеження щодо цін на російську нафту від G7 вимагають від учасників ринку таких кроків:

  • Будь-яка західна компанія, яка пов'язані із транспортуванням російської нафти, має отримати так звану атестацію;
  • Йдеться про документ, який буде засвідчувати, що сировина коштує 60 доларів за барель або менше;
  • Якщо немає цього документа, то компанії не мають права надавати свої послуги.

На тлі здорожчання російської нафти, виникають сумніви щодо сертифікатів для торгівлі сировиною для трейдерів, а також це свідчить про істотне недотримання цінової стелі.

На момент створення цього матеріалу, Urals торгується на рівні 82,9 долара за барель. Крім того, з початку 2024 року сировина подорожчала на 39,01% або на 23,29 долара за барель, згідно з даними Trading Economics.

Крім того, коли російська нафта Urals прибуває до Індії, то її купівельна ціна становить 88 доларів за барель. Це лише на 3,80 долара нижче від вартості марки нафти Brent. Ще одна російська марка нафти ВСТО, яку транспортують з портів на сході держави-агресорки, коштує 84 долари за барель. Нагадаємо, що саме Індія – це один із ключових партнерів Росії на енергетичному ринку.