Інвестор – це людина, яка вкладає свої кошти у різні активи з метою отримання доходу. Існує безліч сегментів, у які можна інвестувати, проте чимало інвесторів обирають для примноження власного капіталу саме фінансові ринки. На це є кілька причин. Більше про головні позитивні та негативні аспекти, пов'язані з інвестуванням, – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Варте уваги Інформація – це нове "золото": як на цьому заробляти

Головні переваги інвестицій на фінансових ринках

 • Для того, щоб інвестувати та отримувати прибуток, немає потреби бути експертом у цій галузі. Щоб вийти "у плюс" на фінансових ринках, потрібно або купити актив за низькою ціною та продати за вищою, або навпаки – спочатку продати актив, а потім купити його дешевше. Здійснити ці операції можна за допомогою відповідної торгової платформи.
 • Безмежні можливості для зростання прибутку. Інвестиції можуть бути дуже фінансово вигідними, що перевищує доходи від традиційних варіантів заощаджень. Фінансовий ринок дозволяє не тільки зберегти капітал, а й набути повної фінансової незалежності.
 • Можливість заробляти за будь-якої ситуації. Для отримання доходу на фінансових ринках не важливо, яка ситуація в економіці, адже заробляти можна як при зростанні вартості активів (для цього відбуваються угоди на купівлю того чи іншого активу), так і при зниженні (для цього здійснювати угоди на продаж). Мільйони активів, що існують на фінансовому ринку, та сотні подій, що відбуваються щодня, дають змогу отримати прибуток буквально щодня.
 • Збереження капіталу. Інвестиції на фінансових ринках дозволяють мінімізувати ризики, вкладаючи гроші в різні активи, які з часом можуть зростати у ціні. Це забезпечує збереження вашого капіталу від інфляції, а також різних ризиків пов'язаних з тією чи іншою країною.
 • Інвестувати та заробляти може людина з будь-яким рівнем фінансового добробуту. Щоб інвестувати, не потрібно бути мільйонером або повністю фінансово забезпеченим. Почати здійснювати угоди та нарощувати власний капітал цілком можливо і з невеликої суми.
 • Ліквідність. Багато фінансових інструментів легко конвертуються знову у готівку. Завдяки цьому завжди є можливість зберігати контроль над своїм капіталом, тож при необхідності вдасться без проблем здійснити будь-які покупки.
 • Можливість отримувати дохід у будь-якій точці світу. Інвестувати та отримувати прибуток абсолютно реально незалежно від фактичного місця перебування. Головне – це мати доступ до Інтернету.

Недоліки інвестицій на фінансових ринках

 • Необхідність знати, що відбувається у світі. Динаміка цін на фінансові інструменти часто визначається світовими подіями. Тому важливо знати про основні та актуальні події, аби вміти використовувати їх для заробітку.
 • Потрібно вміти мислити логічно. Важливо не лише знати, що відбувається у світі, але й вміти робити правильні висновки. Наприклад, інтерес до штучного інтелекту, для роботи та навчання якого потрібні потужні процесори, підштовхує вгору вартість акцій виробника графічних чіпів – Nvidia. Знаючи це, можна було вкласти гроші в цінні папери компанії на початку 2024 року на рівні 475 доларів, а до кінця березня вийти на дохід на рівні 90% у доларах.
 • Необхідно постійно вивчати щось нове. Світ постійно змінюється й інвесторам потрібно завжди опановувати якісь нові навички та знання, щоб по-максимуму використовувати можливості для отримання доходу.
 • Потрібно брати відповідальність на себе. В інвесторів немає керівників, які б відповідали за фінансові результати. Саме тому варто пам'ятати, що рівень заробітку залежить тільки від інвестора.

Як стати успішним інвестором

Для досягнення успіху на фінансових ринках необхідно не лише вивчити основи роботи фінансового ринку, а й правильно обрати торгову платформу. При виборі варто зважати на те, щоб платформа надавала зручний доступ до широкого спектра фінансових інструментів, дозволяла отримувати свіжу інформацію та аналізувати ринок.

Як зробити перші кроки

На сьогодні почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень досить просто. Для цього варто зробити кілька кроків. Алгоритмі дій такий:

 • Відкрити та поповнити рахунок;
 • Вибрати актив та суму інвестиційної угоди;
 • Після цього потрібно визначитися з напрямком угоди та натиснути кнопку “купити”, аби отримати дохід на зростанні, або – “продати”, щоб монетизувати зниження обраного інструмента;
 • Далі залишиться лише закрити угоду в тому ж вікні, коли прибуток досягне бажаного рівня.

Приєднуйтесь до мільйонів інвесторів для отримання прибутку.