Загалом ситуація на ринку зернових культур перебуває у центрі уваги після рішення Росії вийти із зернової угоди. Тоді як через постійні ракетні обстріли лише посилюють рівень занепокоєння та напруги у цьому секторі.

Цікаво Як зробити перші кроки до фінансового успіху: поради та підказки

Ціни на зерно знову зростають

Річ у тому, що у ніч на 2 серпня Росія вдарила "Шахедами" по місту Ізмаїл. На жаль, їхня атака не пройшла безслідно, оскільки зафіксували влучання у портову та промислову інфраструктуру. Для прикладу, росіяни зруйнували один з елеваторів. Крім того, це зупинило рух іноземних суден, які прямували до Ізмайлівського порту попри фактичну блокаду експорту зі сторони Росії в Чорному морі.

Ринок відреагував майже відразу. На біржі у Чикаго ф'ючерси на пшеницю подорожчали приблизно на 5% після останньої атаки росіян. Згідно з даними Bloomberg, вартість бушеля пшениці, на момент створення цього матеріалу, коливається на рівні 663,75 долара. Ця зернова культура на цю мить подорожчала ще на 1,76%.

Ба більше, котирування продовжують дорожчати, адже побоювання щодо проблем із глобальним постачанням зростають. Адже Україна – це один із головних експортерів зернових культур у світі. Зокрема, йдеться про пшеницю.

Нагадаємо, що це не вперше на ринку фіксують досить істотне зростання цін на зерно:

Нагадаємо, що Україна заручилася підтримкою Хорватії для подальшого експорту зерна на світові ринки. Для цього країна ЄС запропонувала свої порти на річці Дунай та в Адріатичному морі.