За її словами, проблема надзвичайної нерівності доходів теж розрослася до масштабів пандемії, і якщо це не зупинити, то прірва буде лише збільшуватися. Представниця ООН наголосила, що це питання можна розв'язати лише за однієї умови: боротьба має бути глобальною

Варте уваги Перші інвестиції: з чого почати та на чому можна заробити

Нерівність доходів глобальна пандемія

Б'яніма наголошує на тому, що нерівність – це не доля, а проблема створена людьми, яка базується на зламаній економічній моделі. За її словами, світова спільнота повинна створити економіку, у центрі якої буде добробут людей, а не зростання доходів. Вона зазначила, що з початку пандемії коронавірусу колективний капітал найбагатших людей світу зріс на 5,5 трильйона доларів. З іншої сторони, 160 мільйонів людей в той самий час не мали що їсти.

Мільйони людей занурюються у бідність, тоді як багатства поглинає лише обмежена кількість осіб,
– заявила Вінні Б'яніма.

Нерівність доходів – глобальна пандемія / Фото Unsplash

Зв'язок з іншими глобальними кризами

Вінні Б'яніма додала, що проблема нерівності доходів тісно пов'язана з іншими глобальними кризами. Зокрема, кліматична криза продемонструвала, що люди з капіталом мали змогу себе захистити та ізолюватися, на відміну від осіб, у яких не було ресурсів. У контексті пандемії коронавірусу це питання проявилося наступним чином: 70% населення у багатих країнах змогли отримати вакцину проти коронавірусу, тоді як у країнах, які розвиваються цей показник дорівнює лише 2,2%.

Важливо Інфляція б'є рекорди у країнах єврозони: головні причини стрімкого зростання цін

Для створення вакцини приватні компанії отримали 100 мільйонів доларів, однак правила дозволили приватизувати прибутки від цієї розробки. Завдяки стрімкому зростанню доходів фармацевтичних компаній до списку найбагатших людей світу потрапили, щонайменше, 9 нових мільярдерів. Їхні статки могли б дозволити вакцинуватися кожній людині у найбідніших країнах світу.