Інвестиційний банк Goldman Sachs представив новий фінансовий звіт за 2021 рік. Він відзвітував про рекордні прибутки за минулі 12 місяців.

Зверніть увагу Масштабні плани: як міста та країни використовують криптовалюти для свого розвитку

Сповільнення після успішного року

Водночас компанія повідомила про сповільнення своїх показників у четвертому кварталі 2021 року. Це одна з ознак того, що шалена ринкова активність, спровокована пандемією, охолоджується. Новий торговий день на біржі у Нью-Йорку акції Goldman Sachs почали з падіння. Активи обвалилися відразу на 8,4% до 349,12 долара за штуку. Це максимальне падіння з червня 2020 року. Інвестиційний банк був одним із ключових бенефіціарів пандемії. Минулого року акції компанії злетіли в ціні на 45%. Проте інвестори уже звернули увагу на те, як компанія буде поводитися на спокійному ринку.

Акції Goldman Sachs обвалилися / Фото Getty Images

Чистий прибуток американської компанії у четвертому кварталі знизився на 13% у річному вираженні, до 3,9 мільярда доларів, згідно з офіційним звітом Goldman Sachs. Виторг від торгових операцій банку обвалився на 7% на глобальних ринках. Крім того, було зафіксоване падіння на ринку акцій. Показники впали на 11%. Попри те, що Goldman Sachs завершив один з найуспішніших років в історії як щодо доходів, так і прибутків, керівникам інвестиційного банку необхідно буде розвіяти занепокоєння інвесторів, що торговий бізнес рухається вниз.

Більше новин про компанії та ринки:

  • Інвестори почали продавати облігації китайських забудовників. Все через компанію Logan Group Co, яка, цілком можливо, має приховані боргові зобов'язання. Це сколихнуло ринок, оскільки наприкінці 2021 року китайський забудовник Evergrande повідомив про свій крах.
  • Відомий інвестор та мільярдер Воррен Баффет втратив 10 мільярдів доларів, оскільки позбувся акцій холдингу Wells Fargo, який входить до "Великої Четвірки" найбільших банків США. Проте, найімовірніше, він не шкодує про це рішення.