Укр Рус
22 травня, 15:00
2

Підсанкційний Михайло Фрідман вимагає від Люксембургу майже 16 мільярдів доларів, – ЗМІ

Основні тези
  • Російський олігарх Михайло Фрідман вимагає від Люксембургу компенсацію у розмірі 15,8 мільярда доларів через заморожені активи.
  • Фрідман надіслав запит на початок мирних переговорів щодо виплати компенсації, але відповіді від Люксембургу ще немає.
  • Олігарх вважає, що замороження активів було здійснено незаконно, порушивши інвестиційний договір 1989 року.

Відомий російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції Заходу, прагне отримати від Люксембургу фінансову компенсацію на мільярди доларів. Усе через активи Фрідмана в країні.

Михайло Фрідман запропонував владі Люксембургу почати мирні переговори щодо виплати йому компенсації у розмірі 15,8 мільярда доларів. Повідомляють, що адвокати підсанкційного олігарха надіслали відповідний запит ще у лютому.

Зверніть увагу У G20 запропонували глобальний податок на багатство мільярдерів: чому США проти

Фрідман вимагає фінансову компенсацію від Люксембургу 

Головна підстава для такої пропозиції – Люксембург заморозив активи Фрідмана у рамках санкцій Європейського Союзу. Російський олігарх вважає, що Люксембург зробив це незаконно. Влада європейської країни поки що не дала відповіді Михайлу Фрідману.

Російський олігарх прагне отримати компенсацію саме у розмірі 15,8 мільярда доларів, оскільки саме так він оцінює вартість заморожених активів. Додають, що це приблизна цифра, оскільки він не може знайти у ЄС експертів, які б погодилися провести професійну оцінку активів. Крім того, люксембурзьким компаніям заборонено надавати Фрідману фінансову інформацію.

До теми! Нагадаємо, що на початку 2024 року Михайло Фрідман подав позов до суду на понад 1 мільярд доларів проти України. Усе через націоналізацію "Сенс Банку". Банком володіли росіяни. Головними бенефіціарами були олігархи, проти яких РНБО запровадила санкції: Андрій Косогов (40,96% акціями банку), Петро Авен (12,4%), Михайло Фрідман (32,86%).

Михайло Фрідман додав, що Люксембург, заморозивши його активи, порушив двосторонній інвестиційний договір 1989 року між Бельгією і Люксембургом з одного боку і Радянським Союзом (і Росією як його правонаступницею) з іншого.