Яка ситуація з пенсіями в Україні

Наразі в Україні діє лише 2 системи пенсійного страхування: добровільно-накопичувальна та солідарна. Історично склалося, що третя – обов’язкова накопичувальна – не була введена, однак її планують найближчим часом запровадити, інформує 24 Канал.

Читайте також Основа фінансової грамотності: як проаналізувати особистий бюджет і чому це важливо для кожного

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що запуск обов’язкової накопичувальної системи планують здійснити до початку 2025 року.

Такі зміни дозволять майбутнім пенсіонерам мати достатнє фінансове забезпечення, після виходу на заслужений відпочинок.

Які пенсії отримують українці зараз:

  • 0,6% мають виплати менші за 2 000 гривень;
  • 15% – від 4 001 до 5 000 гривень;
  • 21,3% – від 3 001 до 4 000 гривень;
  • 23,2% – від 5 001 до 10 000 гривень;
  • 29,5% – від 2 001 до 3 000 гривень;
  • 10,4% – понад 10 000 гривень.

Такий низький рівень пенсій пояснюється декількома причинами. Основною проблемою є те, що зараз в Україні пенсійні виплати мають 10,5 мільйона пенсіонерів.

При цьому працюючого населення, яке сплачує податки, недостатньо для того, аби надавати високий рівень пенсій усім.

Добровільно-накопичувальна система не має статус обов’язкової, а отже, громадяни можуть нехтувати її використанням. Тобто не накопичувати додатковий капітал на час пенсії.

Як підготуватися до виходу на пенсію

Поки в Україні не створено державний пенсійний фонд для накопичення значного капіталу, пенсіонер може звернутися у приватні організації. Потрібно розуміти, що через інфляцію відбувається знецінення коштів. Саме тому гроші мають постійно “працювати”.

Приватний (недержавний) пенсійний фонд (НПФ) використовує ваші кошти, як інвестицію у певні активи. Тобто спеціалісти вкладають гроші у акції, виходять на біржу та здійснюють інші маніпуляції для отримання прибутку. Головним ризиком у вкладеннях у НПФ залишається можливий розпад цієї організації і, відповідно, втрата коштів через недоброчесність власників фонду.

Як не втратити пенсію / Фото – Pexels

Як створити капітал на пенсію

Одним із найбільш ефективних методів накопичення коштів у сучасному світі є інвестиційний портфель. Перевага цього методу полягає у тому, що ваші кошти постійно працюють і примножуються. Звичайно, вийти на прибутковий рівень можна, якщо обрати дійсно перспективні активи, наприклад:

  • CFD на дорогоцінні метали;
  • CFD на акції;
  • криптовалюту;
  • валюти
  • тощо.

Накопичення на пенсію / Фото – Pexels

Якщо ви прагнете потурбуватись про свій добробут та фінансову стабільність на пенсії, варто звернути увагу на платформу Libertex від Forex Club, яка має широкий вибір фінансових інструментів. Новачки можуть не випробовувати удачу і зупинитися на перевірених варіантах.

У що можна інвестувати

Примножити свій капітал можна завдяки інвестиціям на фінансові ринки.Для цього варто обрати платформу на якій ви зможете укладати угоди. Наприклад, торгова платформа Libertex пропонує вам все необхідне для інвестицій та торгівлі. Для прикладу, можна згадати про CFD (контракти на різницю) на акції та цінні метали. CFD дозволяють заробляти на зміні вартості активу без фактичної його купівлі чи продажу. Чим більше їх у вашому портфелі, тим значнішим буде ваш прибуток.

Акції, які найсуттєвіше зросли за останніх 5 років:

  • Tesla за останні 5 років зросли на 934%. Лише у 2023 році акції Tesla зросли майже вдвічі завдяки оптимізму інвесторів щодо того, що компанія досягне кращих результатів, ніж конкуренти, у нестабільній економіці, передає Reuters.
  • Apple за 20 років зросли на більше ніж на 61 000%, а за 5 на 273%. В акції Apple роздрібні інвестори вклали близько 1,7 мільярда доларів, зауважує інвестор Володимир Стойко.
  • Meta завдяки невеликій ціні на початку року залучила від роздрібних інвесторів орієнтовно 780 мільйонів доларів. З початку року, станом на 31 травня 2023 року, Meta зросла на 127%, а от за 5 років – всього на 35%.

Перспективним напрямком для інвестицій може стати також не лише золото, але й мідь. Зараз її називають новою нафтою. Це і не дивно, адже мідь використовується у найновіших технічних розробках. Джерел цього металу не так багато, а отже, з часом може виникнути дефіцит. Відповідно ціна на мідь зростатиме.

Приєднуйтесь до 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів з усього світу, які вже обрали торгову платформу Libertex для інвестицій та отримання прибутку.