Використання міді в Україні
Протягом довгого часу мідь вважалася абсолютно не цінним металом, інформує 24 Канал. Однак роль цієї сировини у світовій економіці насправді є надважливою.
Читайте також За кулісами фінансового ринку: які справжні реалії роботи трейдера
Найбільше мідь використовується у будівництві, автомобільній промисловості та виробництві електроніки. Зараз Україна є однією з держав, які мають значні резерви цього металу.
Величезні родовища міді на заході та півдні України містять чималі запаси із загальною кількістю близько 20 мільйонів тонн. Варто розуміти, що деякі з цих родовищ перебувають в аварійному стані і потребують відновлення. Запровадження інноваційних технологій може зробити українські копалини набагато якіснішими та ефективнішими.
Спираючись на кількість сировини, яка знаходиться в українських копалинах, можна із впевненістю сказати, що Україна має потенціал стати важливим гравцем на ринку міді.
Світовий ринок міді
Чому мідь стали частіше використовувати / Фото Shutterstock
Попри загальну думку, що міді у світі достатньо, насправді це не так. Зростаючий попит демонструє: великих гравців, які мають значні запаси цієї сировини, на ринку не багато.
Необхідно розуміти, що родовища міді мають різний розмір, якість і розподіл видобутку змінюється в залежності від ринкових умов. Кількість отриманої сировини також залежить і від технологічних рішень, які застосовує видобувна компанія.
Чому зростатиме ціна на мідь:
Закінчення запасів сировини у світі при зростаючому попиті.
Масовий перехід до екологічного обладнання. До прикладу, при виробництві відновлювальних джерел енергії, мідь використовується у значних кількостях.
Геополітична нестабільність. Через те, що відносини між деякими країнами продовжують загострюватись, а збройні конфлікти розростаються, родовища можуть бути пошкоджені або втрачені.
Хто заробляє на міді найбільше
Хто має найбільший прибуток завдяки міді / Фото Shutterstock
У світі є декілька країн, які мають значні запаси цієї сировини. Станом на зараз, Чилі – країна з найбільшою кількістю родовищ. На друге місце, можна сміливо ставити Перу – державу, яка отримує основний дохід з видобутку різноманітної сировини в шахтах.
Попри це, активні інвестиції у ринок міді проводять саме американці. До прикладу, холдингова компанія "Berkshire Hathaway" у 2020 році змогла обійти конкурентів і скупити значну кількість перспективних активів, які приносять колосальні прибутки дотепер. Одним з їхніх головних вкладень є саме мідь – метал, який лише набирає оберти.
Недалеко пішла компанія "Icahn Enterprises" на чолі з Карлом Айканом. На відміну від "Berkshire Hathaway", їхні основні інвестиції завжди спрямовуються у сировинний сектор.
Серед відомих особистостей варто згадати Джима Роджерса – американського інвестора, який і раніше стверджував, що саме мідь є перспективним металом для інвестицій.
Як заробляти на міді
Гарантований дохід при інвестиціях / Фото Shutterstock
Насправді, аби заробляти на міді, не треба мати своє родовище. Адже можна інвестувати за допомогою інструментів CFD (контрактів на різницю), що дає змогу отримувати прибуток від коливання котирувань без фактичного постачання товарів. До прикладу, платформа Libertex має понад 300 видів активів, у які можна інвестувати і отримувати прибуток, зокрема, і CFD на мідь.
Як почати інвестування у мідь:
Відкрийте особистий рахунок на платформі Libertex. Скористайтесь для цього сайтом або мобільним додатком.
Серед усіх запропонованих активів, оберіть мідь.
За допомогою графіків проаналізуйте ситуацію на ринку.
Визначте суму вашої інвестиції.
У випадку, коли, відповідно до вашого аналізу, актив зростає, обирайте кнопку "купити". Якщо ж у майбутньому відбудеться знецінення – "продати".
Попередження про ризики: Торгівля фінансовими інструментами є ризикованим заняттям і може принести не лише прибуток, а й збитки. Розмір можливих втрат обмежений сумою залишку на торговому рахунку.