Контроль та планування особистого бюджету – важливий елемент у житті кожного з нас, інформує 24 Канал. Контроль витрат, розуміння поточного рівня балансу та можливість прогнозувати майбутнє свого рахунку – це те, без чого просто неможливо розраховувати на фінансову стабільність.

Цікаво За кулісами фінансового ринку: які справжні реалії роботи трейдера

Чому особистий бюджет – це важливо

Відчуття контролю – це найперше, що дає нам впевненість у своїх силах. Доволі часто люди, які не займаються власним бюджетом, опиняються у фінансовій пастці, не розуміючи, ані як вони в неї потрапили, ані як повинні з неї виходити. Через це в них підвищується рівень стресу, який часто провокує зростання витрат та, як результат, падіння у ще глибшу фінансову яму.

Планування – основа досягнення довгострокових цілей / Фото Unsplash

Окрім того, відсутність пріоритетів у витратах змушує відхилятися від свого плану на життя. У кожного з нас є довгострокові мрії, які доводиться відкладати через необхідність боротися з буденними проблемами, частину яких породжують необдумані витрати заради короткострокових цілей. Віддаленість від втілення своїх планів викликає зневіру, і в такому стані досягати вершин просто неможливо.

Відмовляючись від ведення особистого бюджету, ви ризикуєте своєю ж фінансовою свободою у майбутньому. Так, без нього вам вдалося зробити певні заощадження, але чи їхній розмір відповідає вашим реальним можливостям? Чи зможете ви без бюджету спрогнозувати, скільки саме зможете відкласти наступного місяця чи року? Як ви плануватимете розмір подальших інвестицій? Без бюджету ці запитання завжди залишаться відкритими, що не надто поєднується зі шляхом до фінансової свободи.

Навряд чи хтось з нас хотів би стати "героєм" будь-якого з наведених "перспективних" пунктів. Тож настав час зайнятися особистим бюджетом та крокувати до фінансової стабільності, а згодом – до свободи та омріяного життя.

З чого почати

Поширена помилка на початку роботи з особистим бюджетом – одразу "кидатися" до різноманітних моделей роботи зі своїми фінансами. Перш ніж переходити до таких серйозних кроків, важливо розуміти ситуацію, в якій ми опинилися.

Об'єктивний аудит – перший крок у плануванні бюджету / Фото Unsplash

Відтак, почати шлях до фінансової свободи потрібно з аудиту. Настав час поглянути правді у вічі та чітко розписати свій місячний дохід, витрати та наявні заборгованості. Як би не було важко, у жодному випадку не обманюйте себе та не враховуйте "потенційні можливості". На цьому етапі нам потрібна об'єктивна картина ситуації з балансом, щоб ефективно спланувати найближчі кроки.

Працюємо з витратами

Тепер настала пора тверезо оцінити своє життя та класифікувати витрати. Ви можете користуватися будь-якою табличкою, головне – чітко поділити витрати та зрозуміти, які з них є обов'язковими, а які – нав'язаними та емоційними.

Усі витрати потрібно аналізувати / Фото Unsplash

Наприклад, оренда, іпотека, обслуговування кредиту, продукти, транспорт та деякі розваги – це ті пункти, "урізати" які вам одразу просто не вдасться. Натомість оновлення телефону, гардеробу чи поїздка у гори точно можуть зачекати часів, коли такі витрати не будуть створювати вам додаткових проблем. Зрозумівши, куди йдуть ваші гроші, вам потрібно поволі знижувати рівень необов'язкових витрат.

На цьому етапі також важливо навчитися відстежувати усі витрати. Простий блокнот чи безліч безплатних програм на телефоні дозволять це робити швидко та в будь-якій ситуації. Спочатку це потребуватиме зусиль, але ви більше ніколи не будете гадати "куди ж пішли гроші".

Тепер можна працювати з бюджетом

Чудово, ви чітко знаєте реальний стан своїх фінансів та на що витрачаєте кошти! Настав час працювати з напрямками, які приведуть вас до фінансової впевненості, а згодом і свободи.

Що потрібно врахувати при роботі з особистим бюджетом:

  • Лише реальні доходи

Потрібно чітко розуміти, якою сумою ми можемо гарантовано оперувати впродовж місяця. Якщо є можливості додаткового підробітку – чудово, але ці гроші краще вважати "потенційними можливостями", які можна використати для подальших інвестицій. Велику кількість кредитів люди беруть з огляду на "можливий прибуток", проте з ним може не скластися, а от кредит потрібно буде віддавати.

Планування бюджету – творчий та відповідальний процес / Фото Unsplash

  • Ліміти на кожну категорію витрат

Для всіх витрат важливо створити "стелю", через яку ви не перейдете. Якщо вдасться витратити менше – це не означає, що десь тепер можна "розгулятися". "Зайві" кошти повинні працювати на майбутнє, а не втілювати миттєві забаганки, задоволення від яких швидко мине.

  • Фінансові цілі

Формуючи бюджет, ми повинні розуміти, в якому напрямку рухатися. Збільшення заощаджень, можливість інвестувати – ви повинні чітко розуміти мету, до якої будете йти щодня. Це дозволить дотримуватися плану, краще розставити пріоритети та жити в межах своїх фінансових можливостей.

  • Спеціальний фонд

Відкладені гроші – це про відчуття впевненості та захищеності. Скільки б ви не відкладали на цей напрямок, це завжди буде краще, аніж нічого. Завдяки цьому простому пункту фінансова свобода вже стане реальністю, над якою ви працюєте просто зараз.

Що буде далі

Ви ніколи не знайдете історій про те, що після роботи над особистими фінансами та дотримання чіткого фінансового плану привело когось до краху. Натомість ви можете дізнатися про те, як люди позбулися фінансового стресу, почали ефективно розподіляти свої кошти, швидше досягати бажаних цілей та наближатися до фінансової свободи.

Особистий бюджет – це крок до свободи та можливостей / Фото Unsplash

Інвестуйте, щоб примножувати

Заощадження та фінансова стабільність – це гарний початок, але справжня свобода можлива лише з інвестиціями. Що потрібно знати, аби почати планувати своє майбутнє?

Спочатку – надійна інвестиційна платформа, яка завоювала довіру мільйонів користувачів та зарекомендувала себе з найкращого боку. Наприклад, платформа Libertex від Forex Club.

Платформа Libertex доступна на сайті та у мобільних застосунках на iOS і Android. Швидка реєстрація, відкриття рахунку – і ви вже на порозі нових можливостей!

Обирайте один з 300 активів та аналізуйте фінансовий ринок за допомогою зручних графіків та вбудованих інструментів. Аналітика у режимі реального часу – один з найкращих помічників успішних трейдерів та інвесторів.

Долучайтеся до 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів та будуйте успішне майбутнє разом з Libertex.