Біткойн "помер". Принаймні саме так характеризують експерти падіння однієї з найвідоміших криптовалют у світі. Водночас все популярнішими стають, на перший погляд, звичайні віртуальні картинки, а насправді унікальні токени, які нині за вартістю випереджають усі віртуальні валюти.

Зверніть увагу Інфляція крокує світом: яка тактика допоможе вберегти заощадження від знецінення

Більше про тенденції на крипторинку розповів 24 каналу аналітик Міжнародної академії біржової торгівлі, що є представником Forex Club Libertex в Україні, В'ячеслав Нічик.

Що відбувається на ринку

Директор Львівської філії Міжнародної академії біржової торгівлі повідомив, що з початку 2022 року біткойн втратив 30% свої вартості та коштує менше ніж 30 тисяч доларів за монету. Нагадаємо, що у листопаді минулого року ця цифра була понад у два рази більшою. Він додав, що на сьогодні найвідоміша цифрова монета світу перебуває у досить скрутному становищі.

Багато хто на ринку серйозно говорять про "криптозиму". Але, звичайно, говорити, що ця криптовалюта померла, буде передчасно,
– додав експерт.

Причини обвалу

На сьогодні крипторинок сильно пов'язаний із традиційними фінансовими ринками, на які тисне політика американського регулятора, який має на меті підняти процентну ставку. Цього кроку також вимагає й рекордна інфляція у США.

Наприклад, нещодавно стався справжній обвал стейблкойнів. Цей клас активів зараз узагалі перебуває під серйозним питанням. Але, звичайно, є й ті криптовалюти, які зараз зростають.

Чи може NFT стати головним цифровим активом

NFT перекладається з англійської як невзаємозамінний токен. Це унікальний запис у децентралізованій базі даних, в якій зберігається вся інформація, зокрема історія операцій з конкретним токеном. Експерт додав, що головною причиною зростання популярності NFT – унікальність цього активу.

Технологія NFT гарантує неможливість заміни чи зміни інформації про цифровий актив. Відповідно, це робить його ідеальним інструментом для підтвердження права володіння цифровим активом. По суті, купуючи NFT, покупець отримує сертифікат оригінальності на володіння конкретним твором. Наприклад, цифровою картиною чи музичним твором.

Які опції доступні з NFT

В'ячеслав Нічик пояснив, що сьогодні існують спеціальні платформи для NFT. Серед них такі всесвітньо відомі майданчики як OpenSea та Rarible. Купуючи NFT надалі їх можна, наприклад, перепродати, заробивши реальні гроші.

Для купівлі або продажу потрібно створити криптовалютний гаманець і покласти на нього гроші задля проведення усіх необхідних операцій з NFT та отримувати на цей рахунок гроші від продажу токенів.

Чого чекати від NFT та криптовалют далі

NFT

Директор Львівської філії Міжнародної академії біржової торгівлі додав, що NFT має усі шанси на подальший розвиток уже найближчим часом. У 2021 році ринок NFT виріс у 220 разів у порівнянні з 2020 роком до оцінки у 22 мільярди доларів.

Цього року можна очікувати продовження цього тренду на фоні зростання інтересу до NFT зі сторони користувачів. Адже це ідеальний інструмент для створення та продажу, зокрема, об'єктів цифрового мистецтва.

Криптовалюти

Попри наявний спад ринок криптовалют теж очікує зростання, за словами В'ячеслава Нічика. Цілком ймовірно, що цього не варто чекати вже завтра, але загалом такі проєкти мають великі перспективи.

Так що зараз якраз представляється гарний момент для тих, хто хоче зайти на цей ринок – можна купити активи, що подешевшали, за вигідною ціною,
– додав фахівець.

Зокрема, варто звертати увагу на перспективні з технологічної точки зору проєкти:

  • Ethereum,
  • Cardano,
  • Solana,
  • Cosmos.

Цікаво Біткойн та Ethereum суттєво обвалились за добу: яка ціна криптовалют зараз

За прогнозами фахівців, віртуальна валюта залишатиметься не тільки популярним видом інвестицій, а й доволі прибутковим ще протягом тривалого проміжку часу. Головне, слідкувати за змінами на ринку та вчасно реагувати на них.

Експерт про динаміку на ринках криптовалют та NFT: дивитися відео