Експерти наголошують, що це стане потужним ударом для багатьох країн. Особливо це стосується країн, які розвиваються. Як у таких умовах зберегти свої заощадження – розповідаємо у матеріалі 24 каналу.

Зверніть увагу Як радикальне підняття облікової ставки вплине на депозити

Інфляція набирає оберти

Не встигла світова економіка оговтатись від пандемії, як світ стикнувся із новим потужним випробуванням – повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Саме війну називають одним з найважливіших факторів зростання інфляції у світі. За прогнозом Міжнародного валютного фонду (далі МВФ) цей показник досягне наступних рівнів:

  • 1,8% у розвинених країнах,
  • 2,8% для країн, що розвивається,
  • цьогоріч зростання цін очікується щонайменше на рівні 5,7%,
  • а в деяких державах цей показник злетить до 8,7%.

Найбільше інфляційне зростання очікується у країнах, де відбуваються конфлікти та слабка економіка,
– МВФ.

Більш детально про ситуацію в Україні та про варіанти збереження доходів для інвесторів розповів експерт Міжнародної академії біржової торгівлі, що є представником Forex Club Libertex в Україні, Ганна Збишко.

Чого чекати в Україні

Менеджер Львівської філії Міжнародної академії біржової торгівлі повідомила, що в Україні цього року інфляція буде дуже високою, і це очевидно. Уже зараз цей показник становить 18% у річному вимірі, за даними Нацбанку. А за підсумками року ми можемо побачити цифру на рівні 25%. На це впливатиме геополітична ситуація та хід війни.

Очевидно, що інфляція торкнеться усіх без винятку. Пересічні українці відчують цю тенденцію на своїх гаманцях. Крім того, сьогоднішня цифра на рівні 18% є усередненою, а реальне підвищення цін у магазинах на деякі категорії товарів може бути набагато вищим й досягати 50 – 100%.

Яку тактику обрати українським інвесторам

Ганна Збишко додала, що в умовах стрімкого зростання інфляції варто звернути увагу на вкладення коштів у надійні фінансові інструменти з високою прибутковістю. Це допоможе уникнути їхнього знецінення.

Зокрема, інвесторів може зацікавити такий "захисний" інструмент, як золото. Дорогоцінний метал традиційно зростає в ціні на фоні політичної та економічної турбулентності. Й на довгострокову перспективу – це дуже непоганий варіант.

Як вберегти гроші від інфляції / Фото Pexels

Ще одна вигідна опція, на тлі продовольчої кризи, – ф'ючерси на пшеницю. Інвестори можуть розраховувати на непоганий дохід, адже очікують активного зростання цін на контракти. З початку року цей інструмент подорожчав на 40%.

Тривалість й фактори впливу

За словами фахівця, подальший рівень інфляції залежить від ситуації в Україні. Наразі "захисні" фінансові інструменти більш ніж популярні. Вартість таких активів, як, наприклад, золото, зростатиме за умови збереження геополітичної напруженості.

Загалом варто відзначити, що фінансова система перебуває в серйозній кризі. Тож популярні до цього ті ж банківські депозити зараз не дозволяють не те що примножити накопичення, а й просто вберегти кошти від інфляції.

Тому попит зі сторони світових інвесторів, які будуть зацікавлені в інвестиціях в активи, які дозволяють зберегти та примножити гроші, підштовхуватиме вартість захисних активів до зростання,
– додала Ганна Збишко.

Інвестиції у "захисні активи" можуть не лише вберегти кошти від знецінення, але й примножити їх. Тож, поки економічна ситуація в Україні й світі не стабілізується, експерти радять надавати перевагу саме цій категорії активів. Зокрема, йдеться про золото.

Як зберегти заощадження в умовах інфляції: дивитися відео