Про актуальні тренди та активи, які сьогодні варті уваги інвесторів, які прагнуть капіталізувати цифрові активи, – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Цікаво Які бульбашки з'являються на фінансових ринках: причини та потенційні наслідки

Відмова від інших активів

З початку поточного року ринок криптовалют активно зростає. Цей сектор став одним із бенефіціарів виведення коштів з інших фінансових активів. Це цікаво, оскільки у 2022 році фіксували прямо протилежну тенденцію. Тоді на тлі рекордно високої інфляції, яка перевалила влітку за 9% річних,

Федеральна резервна система США почала агресивно підвищувати ставку. Наразі цей показник становить 5 – 5,25% річних, згідно з останнім рішенням американського центробанку. Це піковий рівень з 2007 року.

Така політика американського регулятора спровокувала різке зростання курсу долара проти інших валют. Валюта навіть досягнула рекордного значення за 20 років. Зокрема, це спричинило сильне підвищення дохідності доларових активів – насамперед казначейських паперів США.

Нові тенденції на ринку криптовалют / Фото Getty Images

У 2023 році Федеральний резерв продовжив свій курс на підвищення ставки. У травні банк ухвалив рішення про посилення ставки вдесяте поспіль. Проте тепер це спричинило прямо протилежні наслідки для ринку криптовалют. Занадто висока ставка спровокувала проблеми з банківськими депозитами – внаслідок чого у березні на банківському ринку США стався крах одразу кількох банків. Серед них були такі:

 • Silicon Valley Bank;
 • Signature Bank.

Тепер інвестори почали знімати свої гроші з банківських депозитів та переводити їх у криптовалюти. У результаті курс біткойна з початку року суттєво подорожчав і коливається на рівні 29 тисяч доларів за монету. Найімовірніше, якщо Федеральний резерв продовжить підіймати ставку, тренд на зміцнення криптовалют буде тільки набирати обертів.

"Меми" стають повноцінними гравцями на ринку

Ще один тренд ринку криптовалют у 2023 році пов'язують із дедалі більшою авторитетністю цифрових монет, які свого часу "вистрілили" лише на хайпі. Це насамперед так звані "мемні" токени. Для прикладу, можна згадати про такі:

 • Dogecoin;
 • Shiba Inu.

У попередні роки різкий зліт таких токенів був зумовлений переважно твітами власника компаній Tesla і SpaceX, а також соціальної мережі Twitter Ілона Маска. Мільярдер неодноразово позитивно відгукувався насамперед про Dogecoin і називав цю криптовалюту своїм фаворитом. Його навіть звинувачували у тому, що він намагається маніпулювати ринком та створити "криптопіраміду" завдяки своїм дописам про DOGE.

Нові тенденції на ринку криптовалют / Фото Getty Images

Водночас останнім часом інвестори сприймають ці активи як серйозні та авторитетні криптовалюти. Це пов'язано, перш за все, із серйозною роботою розробників у галузі вдосконалення мережі.

Зокрема, користувачі чекають на запуск блокчейну другого рівня Shibarium, який працюватиме поверх першого рівня мережі Ethereum. Він покликаний забезпечити прискорення транзакцій, зниження комісій та розширення можливостей для розробників у екосистемі монети Shiba Inu.

Пожвавлення регуляторів

Попри тренд на загальне зростання ринку криптовалют, у 2023 році інвесторів вкрай насторожує посилена увага регуляторів до цифрових активів. Зокрема, йдеться про американські відомства, яка мають відношення до цієї сфери. Уже навіть є чимало відповідних прецедентів:

 • Тривожним сигналом стали для ринку звинувачення проти криптобіржі Kraken з боку Комісії з цінних паперів та бірж США;
 • Комісія виступила проти програм для стейкінгу від торгового майданчика і добилася того, що біржі врешті-решт довелося закрити її для американських громадян;
 • Також компанія виплатила штраф у розмірі 30 мільйонів доларів.

На ринку після цього почали циркулювати чутки, що стейкінг буде повністю заборонено в США, а криптовалюти (усі, крім біткойна) будуть визнані цінними паперами. Підтвердження для цієї тези користувачі знайшли у претензіях з боку Комісії цінних паперів та бірж США до токена криптобіржі Binance – BUSD. Регулятор звинувачував офіційного емітента токена – компанію Paxos – у тому, що цей актив є незареєстрованим цінним папером. В результаті його емісію було припинено.

Отже, тенденції на ринку криптовалют, що фіксують у 2023 році, виглядають суперечливо: є як позитивні фактори, як і такі, що насторожують інвесторів. З усім тим, можливості для заробітку на цифрових активах відкриваються непогані.

Нові тенденції на ринку криптовалют / Фото Pexels

Як використати нові тренди

Перш за все варто пам'ятати, щоб вдало капіталізувати динаміку на ринку валют, потрібно вчасно використовувати можливості, що відкриваються перед інвесторами. Для цього важливо заздалегідь знайти компанію чи торгову платформу, яка надасть зручний доступ до найперспективніших активів.

Однією з таких компаній є Forex Club, яка з 1997 року допомагає інвесторам у всьому світі заробляти на світових фінансових ринках. Зручний доступ до найцікавіших інструментів компанія надає через власну торгову платформу. Йдеться про Libertex. Вона доступна як з комп'ютерів, так і з мобільних телефонів на iOS та Android та відкриває можливість заробляти з допомогою понад 300 різних фінансових активів.

Почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень у Libertex досить просто. Для цього необхідно слідувати такому алгоритму дій:

 • Відкрити та поповнити торговий рахунок;
 • Обрати актив;
 • Ввести суму угоди та визначтеся з її напрямком;
 • Далі потрібно натиснути кнопку "купити", якщо інвестора має намір монетизувати зростання активу;
 • Тоді як є план капіталізувати зниження обраного інструмента варто звернути увагу на опцію "продати".

У Libertex вбудовані інструменти технічного аналізу, які допоможуть аналізувати ринок та обрати правильний напрямок. Після цього залишиться тільки дочекатися прибутку та закрити інвестиційну угоду. Всі ці операції можна здійснити буквально в одному вікні.

Платформа Libertex також пропонує безплатний деморахунок, який допоможе розібратися в тому, як правильно інвестувати. При цьому у будь-який момент можна швидко перейти на реальний рахунок, щоб почати отримувати справжній прибуток.