У 2022 році ставка у США була майже на нульовому рівні. У зв'язку з потужною інфляцією Федеральний резерв почав раз за разом підвищувати цей індикатор, аби змінити ситуацію.

Зверніть увагу Які бульбашки з'являються на фінансових ринках: причини та потенційні наслідки

Актуальні дані та останні зміни

Після травневого засідання центральний банк підвищив ставку до 5% – 5,25%. Це піковий рівень з 2007 року. У рамках голосування це рішення підтримали одностайно.

Попри те, що вже понад рік Федеральна резервна система проводить агресивну монетарну політику, інфляція ще досить далеко від бажаного цільового показника на рівні 2%. Згідно з даними порталу YCharts, інфляція у першій економіці світу у березні впала до 4,98% з 6,04% у лютому. Максимальний рівень інфляції у США зафіксували у червні минулого року. Тоді цей показник перетнув позначку у 9% річних.

Важливий сигнал від Федерального резерву

Водночас глава центрального банку Джером Павелл натякнув, що це цілком може бути останнє підняття ставки перед тим, як регулятор поставить на паузу агресивну монетарну кампанію. Наступного разу це питання планують обговорити уже в червні.

У Федеральній комісії з відкритих ринків наголошують, що фахівці будуть ретельно стежити змінами та новою інформацією, а також оцінювати ймовірні наслідки для монетарної політики. Якщо порівнювати це із заявою у березні 2023 року, то вони не повторили слова про доцільність додаткового посилення ставки у майбутньому.